Poslanec Krejza: Těch deset miliard mě dohání k zuřivosti. Metnarovi dávám měsíc, maximálně dva

Poslanec Krejza: Těch deset miliard mě dohání k zuřivosti. Metnarovi dávám měsíc, maximálně dva
Popisek: Karel Krejza
27 / 01 / 2021, 14:00

Člen Výboru pro obranu Karel Krejza (ODS) pro Security magazín ostře odsoudil nesplnění vládního slibu vrátit do rozpočtu Ministerstva obrany deset miliard korun, které výměnou za komunistickou podporu státnímu rozpočtu převedela vláda do své rezervy tzv. na boj s COVIDEM. "To si opravdu necháme 31 let po revoluci od bolševiků diktovat?" Ptá se poslanec a připomíná předlistopadové výdaje na zbrojení.

"Upřímně, těch 10 miliard minus mě dohání k zuřivosti. Za tři roky, co jsem na výboru pro obranu, se rozjela řada akvizičních projektů a konečně to vypadalo, že se naše armáda stane moderní a „bojeschopnou“. Štve mě, že komunistické vydírání zabralo, ale už jsem si zvykl, a nepřekvapuje mě, že další slib Andreje Babiše zůstal nedodržen. To si opravdu necháme 31 let po revoluci od bolševiků diktovat?

V roce 1982, v hluboké totalitě, jsme měli dvousettisícovou armádu a do toho dalších 70 tisíc civilních zaměstnanců. Komunisté sypali do zbrojení jak diví, aby se zavděčili SSSR a výdaje tvořili 6 % HDP! Teď, když máme přezbrojit na západní techniku, tak nám komunisté škrtí rozpočet a Babiš jim na to naskakuje a opakuje chybu naší poslední vlády, kterou nám z gusta a pravidelně vyčítá. Jak se dostaneme k 2 % HDP, když postupujeme jeden krok dopředu a dva zpátky? Vždyť ti vojáci dřou i během Covidu a zaslouží si nové vybavení!

A k ministru Metnarovi: Dávám mu měsíc, maximálně dva, aby splnil, co slíbil, tedy že se mu dostane do rozpočtu zpět deset miliard. V opačném případě avizoval rezignaci, jestli se nepletu."

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace