Posledná cesta USS Ranger, smer vrakovisko

Posledná cesta USS Ranger, smer vrakovisko
Popisek: USS Ranger
27 / 08 / 2017, 15:00

Pozrite si zábery z dronu, ktorý zaznamenával posledné hodiny, lietadlovej lode USS RANGER.

USS RANGER bola jednou zo štyroch lodi triedy supercarries, postavenou pre námorníctvo Spojených štátov, v roku 1950. Ranger bola prvá z triedy supercarries, ktorá bola postavené od počiatku šikmej paluby na lodi.

Do prevádzky bola uvedené v roku 1957 a počas svojej celej služby, slúžila v Pacifiku, počas vietnamskej vojny, získala 13 bojových hviezd.

*Ranger v prístave Pearl Harbor 1959

USS RANGER sa prestala používať po 36 rokoch služby, 10.júla 1993.
V septembri 2010 sa plánovalo, aby bola táto loď darovaná do námorného múzea. Avšak, v septembri 2012, padlo rozhodnutie, že táto loď bude zošrotovaná.

Zdroje: YouTUbe.com, Warhistoryonline.com

VIDEA z histórie USS RANGER 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace