Postrach Ruska a Číny, americký bombardér B-21 bude odhalen první týden v prosinci

Postrach Ruska a Číny, americký bombardér B-21 bude odhalen první týden v prosinci
Autor: US Air Force, volné dílo|Popisek: B-21 Raider
22 / 09 / 2022, 11:15

US Air Force potvrdilo, že plánuje představit veřejnosti nový strategický bombardér B-21 Raider v prvním prosincovém týdnu během slavnostního odhalení pořádaného a sponzorovaného společností Northrop Grumman Corporation ve výrobních závodech v Palmdale v Kalifornii.

B-21 je dálkový, vysoce odolný stealth bombardér určený k průniku na území nepřítele, který postupně nahradí bombardéry B-1 a B-2 a stane se páteří bombardovací flotily amerického letectva.

„Odhalení B-21 Raider bude historickým okamžikem pro naše letectvo a národ,“ řekl náčelník štábu letectva generál CQ Brown, Jr. „Nový bombardér jsme naposledy představili před více než 30 lety. Jak se díváme na okolní hrozby, musíme pokračovat v rychlé modernizaci. B-21 Raider poskytne impozantní bojové schopnosti v celé řadě operací ve sporných prostředích budoucnosti."

Po odhalení bude program B-21 pokračovat v pečlivém testování s kombinovaným týmem profesionálů z Air Force Test Center, Air Force Operational Test and Evaluation Center a společnosti Northrop Grumman. Jejich práce ověří výkon a určí oblasti pro zlepšení zbraňového systému.

„Program B-21 je silným příkladem dlouhé americké zkušenosti s nasazením vyspělých vojenských technologií prostřednictvím inovativní, adaptabilní a efektivní obranné průmyslové základny,“ řekl Andrew Hunter, náměstek ministra letectva pro akvizice, technologii a logistiku.

Zbraňový systém B-21 je vyráběn na základě smlouvy letectva se společností Northrop Grumman. Je navržen s otevřenou systémovou architekturou, která umožňuje rychlé zavádění vyspělých technologií a umožňuje letadlu zůstat efektivní, i když se hrozby v průběhu času vyvíjejí.

Zdroj: US Air Force

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace