Postrach Ruska a Číny, americký bombardér B-21 bude odhalen první týden v prosinci

Postrach Ruska a Číny, americký bombardér B-21 bude odhalen první týden v prosinci
Autor fotografie: US Air Force, volné dílo|Popisek: B-21 Raider
22 / 09 / 2022, 11:15

US Air Force potvrdilo, že plánuje představit veřejnosti nový strategický bombardér B-21 Raider v prvním prosincovém týdnu během slavnostního odhalení pořádaného a sponzorovaného společností Northrop Grumman Corporation ve výrobních závodech v Palmdale v Kalifornii.

B-21 je dálkový, vysoce odolný stealth bombardér určený k průniku na území nepřítele, který postupně nahradí bombardéry B-1 a B-2 a stane se páteří bombardovací flotily amerického letectva.

„Odhalení B-21 Raider bude historickým okamžikem pro naše letectvo a národ,“ řekl náčelník štábu letectva generál CQ Brown, Jr. „Nový bombardér jsme naposledy představili před více než 30 lety. Jak se díváme na okolní hrozby, musíme pokračovat v rychlé modernizaci. B-21 Raider poskytne impozantní bojové schopnosti v celé řadě operací ve sporných prostředích budoucnosti."

Po odhalení bude program B-21 pokračovat v pečlivém testování s kombinovaným týmem profesionálů z Air Force Test Center, Air Force Operational Test and Evaluation Center a společnosti Northrop Grumman. Jejich práce ověří výkon a určí oblasti pro zlepšení zbraňového systému.

„Program B-21 je silným příkladem dlouhé americké zkušenosti s nasazením vyspělých vojenských technologií prostřednictvím inovativní, adaptabilní a efektivní obranné průmyslové základny,“ řekl Andrew Hunter, náměstek ministra letectva pro akvizice, technologii a logistiku.

Zbraňový systém B-21 je vyráběn na základě smlouvy letectva se společností Northrop Grumman. Je navržen s otevřenou systémovou architekturou, která umožňuje rychlé zavádění vyspělých technologií a umožňuje letadlu zůstat efektivní, i když se hrozby v průběhu času vyvíjejí.

Zdroj: US Air Force

 

 

Tagy článku