Potvrdené! Turecko používa v Sýrii nemecké tanky Leopard 2A4 (VIDEO)

Potvrdené! Turecko používa v Sýrii nemecké tanky Leopard 2A4 (VIDEO)
Autor: Screenshot/Youtube|Popisek: Leopard 2 v akcii
16 / 12 / 2016, 08:00

Tanky Leopard 2A4 používané tureckou armádou, boli zaznamenané v Sýrii.

O nasadení tankov Leopard 2 tureckou armádou v Sýrii sa hovorilo dlhšiu dobu, no až nedávno sa Turecko rozhodlo do bojov nasadiť nemecký tank LEOPARD 2A4.

Verzia 2A4 sa líši od iných verzií vylepšenou vežou, automatizovaným systémom riadenej paľby. Vyrobených bolo celkovo 1075 kusov. Zdroj: Wikipedia.

Písali sme: 

Turecké velenie sa rozhodlo nasadiť tanky Leopard 2, pravdepodobne ako náhradu za zastarané tanky typu M60T, ktoré v bojoch často utrpeli ťažké straty.

Tureckí vojaci pôsobiaci v Sýrii už v boji stratili aj prvý tank Leopard 2A4. Tento tank bol zasiahnutý protitankovou strelou. K incidentu údajne došlo v blízkosti mesta al-Bab.

Pri meste al-Bab sú tureckí vojaci zapojený do intenzívnych bojov proti miestnym ozbrojencom. Turecká strana oficiálne pripustila, že ich tank bol vyradený a štyria príslušníci posádky boli vážne zranený. Zdroj: Southfront, Warfiles

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace