Potvrzeno: ,,čínský raketový zabiják" DF-41 se poprvé oficiálně představil na vojenské přehlídce

Potvrzeno: ,,čínský raketový zabiják&quote; DF-41 se poprvé oficiálně představil na vojenské přehlídce
Autor fotografie: screenshot Youtube|Popisek: DF-41 na vojenské přehlídce
03 / 10 / 2019, 14:00

Na slavnostní vojenské přehlídce, která se konala k 70. výročí vzniku Čínské lidové republiky, byla poprvé představena raketa DF-41. Informoval o tom čínský server Global Times.

SM informoval před třemi týdny o tom, že ,,čínský raketový triumf",raketa DF-41, se může již brzy ukázat na vojenské přehlídce, jež se konala k 70. výročí vzniku ČLR, a také se tak stalo. Raketa si 1. října skutečně poprvé odbyla svou premiéru na náměstí Nebeského klidu, přičemž slavnostní přehlídky se zúčastnilo zhruba 15 tisíc vojáků a několik stovek kusů vojenské techniky.

                                       

Kromě toho se oficiálně představila také hypersonická raketa DF-100, DF-17 či DF-26 a další střely. Čína tak dala najevo veřejně své ambice ve vývoji mezikontinentálních raket. 

Třístupňová balistická raketa na pevné palivo, která je 21 metrů dlouhá, byla vyvinuta jako ,,konkurence" raketám 6. generace, například americkému LGM-30 Minuteman nebo ruské RT-2PM2. DF-41 má být navíc ,,pekelně" rychlá. Operační dosah rakety má být mezi 14000 - 15000 kilometry a rychlost činí 30 626 km/h (Mach 25). Raketa může používat návnadová zařízení, aby snáze pronikla protiraketovou obranou nepřítele. Byla testována již v roce 2017 a Čína se chlubí tím, že bude schopná zasáhnout své cíle kdekoliv na světě, tedy i USA. Na americké území by pak mohla raketa dopadnout podle vojenských expertů za pouhých 30 minut.

 

Zdroj: Global Times

Tagy článku