Potvrzeno: ,,čínský raketový zabiják" DF-41 se poprvé oficiálně představil na vojenské přehlídce

Potvrzeno: ,,čínský raketový zabiják&quote; DF-41 se poprvé oficiálně představil na vojenské přehlídce
Autor: screenshot Youtube|Popisek: DF-41 na vojenské přehlídce
03 / 10 / 2019, 14:00

Na slavnostní vojenské přehlídce, která se konala k 70. výročí vzniku Čínské lidové republiky, byla poprvé představena raketa DF-41. Informoval o tom čínský server Global Times.

SM informoval před třemi týdny o tom, že ,,čínský raketový triumf",raketa DF-41, se může již brzy ukázat na vojenské přehlídce, jež se konala k 70. výročí vzniku ČLR, a také se tak stalo. Raketa si 1. října skutečně poprvé odbyla svou premiéru na náměstí Nebeského klidu, přičemž slavnostní přehlídky se zúčastnilo zhruba 15 tisíc vojáků a několik stovek kusů vojenské techniky.

                                       

Kromě toho se oficiálně představila také hypersonická raketa DF-100, DF-17 či DF-26 a další střely. Čína tak dala najevo veřejně své ambice ve vývoji mezikontinentálních raket. 

Třístupňová balistická raketa na pevné palivo, která je 21 metrů dlouhá, byla vyvinuta jako ,,konkurence" raketám 6. generace, například americkému LGM-30 Minuteman nebo ruské RT-2PM2. DF-41 má být navíc ,,pekelně" rychlá. Operační dosah rakety má být mezi 14000 - 15000 kilometry a rychlost činí 30 626 km/h (Mach 25). Raketa může používat návnadová zařízení, aby snáze pronikla protiraketovou obranou nepřítele. Byla testována již v roce 2017 a Čína se chlubí tím, že bude schopná zasáhnout své cíle kdekoliv na světě, tedy i USA. Na americké území by pak mohla raketa dopadnout podle vojenských expertů za pouhých 30 minut.

 

Zdroj: Global Times

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace