Potvrzeno: Dva ruské letouny páté generace Su-57 absolvovaly v Sýrii dvoudenní bojové testy

Potvrzeno: Dva ruské letouny páté generace Su-57 absolvovaly v Sýrii dvoudenní bojové testy
Popisek: Su-57
03 / 03 / 2018, 11:00


Letouny Su-57 byly vysazeny v Sýrii, aby zde absolvovaly dvoudenní bojové testy. Informaci potvrdil ruský ministr obrany Sergej Šojgu.

O čem se spekulovalo minulý týden, se stalo realitou. Dva letouny Su-57 byly skutečně dopraveny do Sýrie na dvoudenní bojové testy. Nyní informaci potvrdil ruský ministr obrany Sergej Šojgu.

,,Letouny zde opravdu byly. Ne dlouho, jen dva dny. Během těchto dnů absolvovaly Su-57 testovací program včetně bojových zkoušek," prohlásil včera Šojgu novinářům. Spolu se dvěma stroji Su-57 byly v Sýrii i další letouny, které monitorovaly funkčnost zbraňových systémů ruských stíhačů páté generace.

psali jsme: VIDEO: Rusové zřejmě do Sýrie dopravili svůj nejnovější letoun páté generace Su-57

Minulý týden přinesla média zprávu o tom, že několik Su-57 bylo spatřeno v Sýrii na ruské letecké základně Hmímím. Na sociálních sítích se pak objevilo krátké video, kde je údajně zachyceno několik letounů Su-57. Některá světová média rovněž uváděla, že v Sýrii dočasně operují čtyři stroje Su-57.

Šojgu také novinářům sdělil, že testy proběhly úspěšně. Podle něho bude dokončen testovací program letounů páté generace tento rok.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace