Potvrzeno: Dva ruské letouny páté generace Su-57 absolvovaly v Sýrii dvoudenní bojové testy

Potvrzeno: Dva ruské letouny páté generace Su-57 absolvovaly v Sýrii dvoudenní bojové testy
Popisek: Su-57
03 / 03 / 2018, 11:00


Letouny Su-57 byly vysazeny v Sýrii, aby zde absolvovaly dvoudenní bojové testy. Informaci potvrdil ruský ministr obrany Sergej Šojgu.

O čem se spekulovalo minulý týden, se stalo realitou. Dva letouny Su-57 byly skutečně dopraveny do Sýrie na dvoudenní bojové testy. Nyní informaci potvrdil ruský ministr obrany Sergej Šojgu.

,,Letouny zde opravdu byly. Ne dlouho, jen dva dny. Během těchto dnů absolvovaly Su-57 testovací program včetně bojových zkoušek," prohlásil včera Šojgu novinářům. Spolu se dvěma stroji Su-57 byly v Sýrii i další letouny, které monitorovaly funkčnost zbraňových systémů ruských stíhačů páté generace.

psali jsme: VIDEO: Rusové zřejmě do Sýrie dopravili svůj nejnovější letoun páté generace Su-57

Minulý týden přinesla média zprávu o tom, že několik Su-57 bylo spatřeno v Sýrii na ruské letecké základně Hmímím. Na sociálních sítích se pak objevilo krátké video, kde je údajně zachyceno několik letounů Su-57. Některá světová média rovněž uváděla, že v Sýrii dočasně operují čtyři stroje Su-57.

Šojgu také novinářům sdělil, že testy proběhly úspěšně. Podle něho bude dokončen testovací program letounů páté generace tento rok.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku