Letouny Su-35 pro Egypt jsou připraveny v ruském závodě, ukazují satelitní snímky

Letouny Su-35 pro Egypt jsou připraveny v ruském závodě, ukazují satelitní snímky
Autor: flickr.com (CC BY-ND 2.0)|Popisek: Su-35
17 / 06 / 2020, 14:00

Agentura TASS v polovině května uvedla, že Rusko zahajuje výrobu letounů pro Egypt. O zakázce se poměrně dlouho mluví, nebyla však oficiálně potvrzena. Nyní však ze satelitních snímků vyplývá, že v závodě Komsomolsk na Amuru jsou pro Egypt letouny Su-35 připravené.

Jde tak trochu o ,,záhadný" kontrakt. Egypt si objednal před dvěma lety 26 letounů Su-35, nicméně ten nebyl oficiálně potvrzen, a tak kolem něho kolovaly nejrůznější dohady. Z dostupných informací pak vyplynulo, že Egypt má dostat do konce roku dva tyto letouny.

Server Defence Blog nyní přinesl satelitní snímky ze závodu Komsomolsk na Amuru z května, které ukazují na několik letounů Su-35 s egyptskou kamufláží. Uvedený fakt tak potvrzuje, že kontrakt byl skutečně mezi Ruskem a Egyptem podepsán a stroje jsou připravené být dodány.

Su-35 je víceúčelovým stíhacím letounem, jehož prototyp poprvé vzlétl v roce 2008, tedy před 12 lety. Do služby ruského letectva pak vstoupil v roce 1995. Od nového letounu Su-35 se očekávala především vysoká bojová životnost, schopnost ničení obtížně zjistitelných cílů, schopnost radioelektronického boje a další vlastnosti.

Nejnovější verze stíhače Su-35S pak mají být vybaveny protiletadlovými střelami dlouhého dosahu R-37M od společnosti Vympel, pokud testy dopadnou úspěšně.

 

Zdroj: Defence Blog

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace