Práce na montáži nizozemských F-35 začaly v Itálii

Práce na montáži nizozemských F-35 začaly v Itálii
Autor: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: F-35
22 / 06 / 2018, 14:30

V Itálii odstartovaly práce na montáži nizozemských stíhačů F-35.

Nizozemská a italská oficiální místa potvrdila, že se pracuje na montáži nizozemských stíhačů F-35 v Cameri v severní Itálii. 

psali jsme: Itálie má svou první F-35

Státní tajemnice nizozemského ministerstva obrany Barbara Visserová se zúčastnila slavnostního ceremoniálu, aby posvětila práce na kompletaci nizozemských F-35, které vyrolují ze závodu v italském Cameri. 

Prvních 8 strojů z nizozemské celkové objednávky 37 strojů F-35A je nyní kompletováno ve výrobním závodě společnosti Lockheed Martin v americkém Fort Worth. Dalších 29 nizozemských F-35 bude smontováno právě v Itálii.

psali jsme: Američtí kongresmani tlačí na ministra obrany Mattise, aby ihned zastavil ,,nemyslitelný" prodej F-35 Turecku

První nizozemský stroj F-35 smontovaný v USA pak podle plánu vyroluje z výrobního závodu Fort Worth již v lednu 2019, ze závodu v Cameri pak v únoru 2019. 

Nizozemí chce stroji F-35 nahradit starší F-16.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: defensenews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace