Pracovník údržby omylem vystřelil z kanonu a poslal F-16 do šrotu

Pracovník údržby omylem vystřelil z kanonu a poslal F-16 do šrotu
Autor: screenshot Youtube|Popisek: F-16
15 / 10 / 2018, 08:15

Tak toto se nestává rozhodně často. Technikovi se ,,podařilo" vystřelit z kanonu Vulcan a zničit stojící stíhač F-16 na zemi.

Pracovník údržby omylem vystřelil z kanonu Vulcan ráže 20 mm stroje F-16, na němž momentálně pracoval a zničil přitom jiný stíhač F-16.

Incident se odehrál na belgické základně Florennes. 11. října měl provádět pracovník standardní údržbu na F-16, ale podařilo se ,,omylem" vystřelit z kanonu, který další stíhač F-16 poslal do šrotu. Stroj byl naplněn palivem a střelba způsobila velkou explozi, jež letoun doslova zničila.

 

Zdroj: taskandpurpose.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace