Právě začal mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET 2023

Právě začal mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET 2023
Autor fotografie: foto: redakce|Popisek: Ilustrační obrázek
24 / 05 / 2023, 09:00

Dnes začal 17. ročník mezinárodního veletrhu IDET 2023, který si připomíná jubilejních 30 let od svého založení. Redakce Security magazínu je na místě se svým studiem a přinese svým čtenářům zajímavé reportáže, rozhovory a fotomateriál.

Na Brněnském výstavišti od 24. do 26. května 2023 probíhá 17. ročník mezinárodního veletrhu IDET, který si letos připomíná 30 let od svého prvního ročníku. První den byl slavnostně zahájen. Jedná se o významnou platformu pro prezentaci českého obranného průmyslu a za dobu své existence si veletrh vybudoval prestižní pozici v prostoru Evropy, potažmo NATO. Současně se konají i veletrhy PYROS a ISET, které se zaměřují na prezentaci požární a bezpečnostní techniky. 

Na letošním IDETu se představí 551 firem z 29 zemí a prezentovat zde budou svá sofistikovaná technologická, obranná i bezpečnostní řešení. Rozsáhlé prostory veletrhu také budou tradičně místem pro networking a možnost navázání obchodních kontaktů.

Partnerem veletrhu IDET je tradičně Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu České republiky (AOBP ČR). Ta představí už podruhé svůj Start-up Innovation Pavilion, kde mají možnost se prezentovat start-upové firmy. Letos se bude jednat o šest start-upů.

Lákadlem bezpečnostních veletrhů je venkovní IDET ARENA, tedy terénní polygon pro dynamické ukázky vojenské, hasičské a policejní techniky. Kromě polygonu je připravován i další doprovodný program. Po celou dobu konání veletrhu se budou odehrávat dvě významné konference – International Conference on Military Technology a International Conference Defence & Strategy.

 

Zdroj: redakce, BVV

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.