Přední britská zbrojovka BAE Systems kupuje společnost Bohemia Interactive Simulations

Přední britská zbrojovka BAE Systems kupuje společnost Bohemia Interactive Simulations
Autor: Tracy Korff, Wikimedia Commons, volné dílo|Popisek: Vojáci cvičí ve virtuální realitě
12 / 11 / 2021, 17:30

BAE Systems je v závěrečné fázi jednání o akvizici společnosti Bohemia Interactive Simulations.

Britská zbrojovka BAE Systems kupuje společnost Bohemia Interactive Simulations. Jednání jsou nyní v závěrečné fázi, informovala ve svém prohlášení společnost BAE Systems. Finanční rámec akvizice zatím nebyl zveřejněn. 

Specialitou firmy Bohemia Interactive Simulations je vývoj tecnhologicky vyspělých bojových simulátorů, které umožňují vojákům výcvik ve virtuální realitě. Společnost má zákazníky po celém světě, mezi její nejvýznamnější patří například švédská, britská či americká armáda.

Bohemia Interactive Simulations se sídlem na Floridě má v současné době celosvětově více než 325 zaměstnanců v USA, Austrálii, České republice, Slovensku či Velké Británii. Společnost ve oddělila od mateřské společnosti Bohemia Interactive v roce 2001.

Herní studio Bohemia Interactive, které vzniklo v roce 1999, se proslavilo vývojem známých titulů, které byly úspěšné i v zahraničí - Operací Flashpoint nebo sérií Arma.


Zdroj: BAE Systems

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace