Předseda podvýboru pro akvizice Řehounek k dodávce vozidel Tatra pro armádu: Vždy budu podporovat řešení se zapojením českých firem

Předseda podvýboru pro akvizice Řehounek k dodávce vozidel Tatra pro armádu: Vždy budu podporovat řešení se zapojením českých firem
Popisek: Jan Řehounek
17 / 05 / 2019, 19:00

Předseda podvýboru pro akvizice Jan Řehounek na dnešním semináři nazvaném Nákupy AČR a podpora domácích producentů hovořil také o několika desítkách vojenských dílenských vozidel Tatra, které měly být součástí největší armádní zakázky na nákup 210 nových BVP. Tato vozidla však byla z tendru vyškrtnuta. Jaký má na to Řehounek názor?

Nad dnešním seminářem s názvem Nákupy AČR a podpora domácích producentů, který byl realizován ve spolupráci s Asociací obranného a bezpečnostního průmyslu (AOBP), převzal záštitu poslanec a předseda podvýboru pro akvizice Jan Řehounek. Cílem semináře bylo především zhodnotit hlavní rizika a procesní či personální problémy v systému nákupů, především u tzv. strategických zakázek Armády České republiky. Dále se hovořilo také o zapojení domácího průmyslu do vojenských zakázek, jeho podpoře a dalších tématech, které mají přesah i do legislativní úrovně.

                                   

Security magazín při této příležitosti zpovídal Řehounka a zajímalo ho mimo jiné aktuální téma, které souvisí s největší armádní zakázkou na nákup nových BVP. Médii proběhla tento týden informace, že ministerstvo obrany původně počítalo s tím, že součástí tendru bude dodávka 29 kusů speciálních vojenských dílenských vozidel T-815-7 8x8 ve třech modifikacích. Tatra však byla z tendru (alespoň prozatím) vyškrtnuta. Na druhé straně však není vyloučeno, že Tatrovka nakonec do tendru svá vozidla dodá, což souvisí s předpokládaným zapojením českého obranného průmyslu do zmíněného tendru. Co si o tom myslí Řehounek a jaké řešení preferuje v případě vozidel Tatra on?

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace