Předseda ruské Dumy vyhrožuje USA ,,speciální operací" na Aljašce

Předseda ruské Dumy vyhrožuje USA ,,speciální operací&quote; na Aljašce
Autor: US Air Force, volné dílo|Popisek: F-22 Raptor z aljašské letecké základny
07 / 07 / 2022, 10:00

Předseda ruské Státní dumy Vjačeslav Volodin vyhrožuje, že Rusko Spojeným státům vezme Aljašku. Argumentoval tím, že stejně jako Ukrajina je to země ruských předků. Pokus vzít Aljašku USA by byl asi tím posledním aktem Ruska jako státu. Pak by přestalo existovat.

Amerika by měla vždy pamatovat na Aljašku... Musí si pamatovat, že i my máme co obnovovat, vyhrožuje dlouholetý poradce Vladimira Putina.

Volodin ve středu varoval, že by si Washington měl zapamatovat,protože zmrazuje ruská aktiva, že Aljaška je součástí Ruska. Rusko kolonizovalo Aljašku a založilo zde několik osad. V roce 1867 jej Spojené státy koupily od Ruska v roce 1867 za 7,2 milionu dolarů.

„Když se snaží přivlastnit si náš majetek v zahraničí, měli by si být vědomi toho, že máme také co vymáhat,“ řekl Volodin při jednání s poslanci.

Bývalý prezident a premiér Ruska Dmitrij Medveděv, v současnosti náměstek tajemníka Rady bezpečnosti Ruské federace, které předsedá prezident Vladimir Putin, zase na oplátku pokáral USA v Telegramu za americké jaderné bombardování Japonska během druhé světové války a válku ve Vietnamu.

„Celá americká historie od doby podrobení původních obyvatel Indie představuje sérii krvavých válek. Byl někdo za tyto zločiny odpovědný? Jaký tribunál odsoudil moře krve, které tam prolily Spojené státy?" “ zeptal se ruský politik. Medveděv se tímto způsobem odvolával na oznámení Spojených států, že pomohou zřídit mezinárodní tribunál, který by vyšetřoval válečné zločiny Ruska na Ukrajině.

Zdroj: tvp.info

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace