Představuje se nová verze obrněného vozidla Arlan 4x4 pro speciální síly Kazachstánu

Představuje se nová verze obrněného vozidla Arlan 4x4 pro speciální síly Kazachstánu
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: obrněné vozidlo Arlan
22 / 12 / 2017, 13:30

Kazašské speciální síly dostanou ,,várku" upravené verze obrněného automobilu Arlan 4x4.

Obrněné vozidlo určené pro speciální síly vzniklo ve spolupráci s jihoafrickou společností Paramount group a firmou Paramount Engineering, která sídlí v Kazachstánu.

psali jsme: Automobilka Plasan představí obrněné vozidlo SandCat Stormer v policejní a protiteroristické variantě

První ,,várka" těchto vozidel již byla doručena kazašským speciálním silám a počítá se zároveň se zrychlením jejich produkce. Paramount Group rovněž začala pracovat na další velké zakázce upravené verze Arlanu, přičemž se počítá, že bude předána v roce 2018. Informaci potvrdil šéf Paramount Froup Ivor Ichikowitz.

Arlan je lokalizovanou variantou víceúčelového obrněného vozidla Marauder, vyráběného touto společností. Arlan prošel rozsáhlými testy v extrémních podmínkách a prostředích napříč Kazachstánem. Obrněné vozidlo určené pro kazašské speciální síly je mimo jiné vybaveno nočním viděním, IR kamerami, laptopovou stanicí a GPS. Je 6,6 m dlouhé, 2,6 m široké. Může nést náklad až 16 000kg.

psali jsme: Turecká společnost Nurol Makina vyrobí v Uzbekistánu 1 000 obrněných vozidel Ejder Yalçın

Vozidlo má modulární design a ,,bytelnou" monokokovou strukturu trupu, která poskytuje zvýšenou ochranu vozidla proti minám. Arlan je určen pro posádku 10 lidí.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: armyrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.