VIDEO: Přesný úder - Ukrajinci zničili osm ruských houfnic 2A65 Msta-B

VIDEO: Přesný úder - Ukrajinci zničili osm ruských houfnic 2A65 Msta-B
Autor: Mil.ru, CC BY 4.0|Popisek: 2A65 „Msta-B“ ve výzbroji ruské 90. gardové tankové divize
22 / 07 / 2022, 18:00

Ukrajinské ozbrojené síly zničily dělostřeleckou divizi ruských houfnic, zabily mnoho okupantů a zničily techniku ​​a munici, informovaly ukrajinské výsadkové síly a zveřejnily záznam okamžiku útoku.

Ukrajinská armáda uvádí, že bylo zničeno osm houfnic 2A65 Msta-B, několik aut a munice. Při útoku zahynuli i ruští vojáci, nebylo však uvedeno kolik.

2A65 Msta-B je tažená houfnice ráže 152 mm. Je určena k ničení dělostřeleckých baterií, obranných struktur, velitelských stanoviští, živé síly, dělostřelectva a jiné vojenské techniky.

Lze ji považovat za poslední v dlouhé řadě polních houfnic vyvinutých v Sovětském svazu.

Video: Youtube

V současnosti je Msta-B provozována ruskou armádou, jakož i několika zeměmi bývalého Sovětského svazu - Běloruskem, Kazachstánem, Gruzií a Ukrajinou.

Zdroj: Twitter

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace