Dodávku amerických vrtulníků pojímáme jako projekt budoucnosti, chci rozvíjet i nevojenské portfolio, říká ředitel LOM Praha Jiří Protiva

Dodávku amerických vrtulníků pojímáme jako projekt budoucnosti, chci rozvíjet i nevojenské portfolio, říká ředitel LOM Praha Jiří Protiva
Autor fotografie: foto: redakce|Popisek: Ředitel státního podniku LOM Praha Jiří Protiva (vlevo)
27 / 10 / 2022, 09:00

Mezinárodní veletrh Future Forces Forum 2022 je už minulostí, ale zanechal po sobě významnou stopu. Na akci byl přítomen také státní podnik LOM Praha, s jehož ředitelem Jiřím Protivou jsme pořídili rozhovor.

Na právě skončeném mezinárodním veletrhu Future Forces Forum 2022 (FFF) nechyběl ani státní podnik LOM Praha se svou prezentací unikátního portfolia. LOM Praha na FFF ukázal některé výrobky - v expozici státního podniku nechybělo například vystřelovací sedadlo VS-1 nebo řez pístového motoru M337AK.

                                  

                                                                            Video: YouTube

Oslovili jsme na FFF ředitele Protivu a probrali nejen samotnou akci, která je největším setkáním bezpečnostního a obranného průmyslu, ale také nadcházející projekty, z nichž vyniká dodávka vrtulníků UH-1Y Venom a AH-1Z Viper do ČR v rámci modernizace armády. Protiva při této příležitosti rovněž prozradil, v jakém stavu je momentálně závod H-1, který se buduje v Náměšti nad Oslavou, a jestli je technicky a personálně připraven na přílet zmíněných amerických vrtulníků.

Ředitel Jiří Protiva podepsal na FFF za LOM Praha také významnou smlouvu mezi Ministerstvem obrany, společnostmi General Electric Company, General Electric International, GE Aviation Czech. LOM Praha se tak stane stěžejní společností, která bude v nadcházejícím období provádět pravidelnou technickou údržbu a servis motorů T700-GE-401C u vrtulníků Venom a Viper.

podpis

     Ředitel LOM Praha  Jiří Protiva a náměstek MO Tomáš Kopečný při podpisu smlouvy (foto: redakce)

                                                               Po podpisu smlouvy (foto: redakce)

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace