Proact podporuje českého výrobce vozidel TATRA TRUCKS a.s. novým inteligentním řešením pro správu dat

Proact podporuje českého výrobce vozidel TATRA TRUCKS a.s. novým inteligentním řešením pro správu dat
05 / 02 / 2019, 14:00

Přední poskytovatel datových center a cloudových služeb Proact pomohl jednomu z nejstarších světových výrobců vozidel – společnosti TATRA TRUCKS a.s. – vyřešit problémy se zálohováním dat ve svém serverovém prostředí. Zavedením rychlého a snadno dostupného řešení společnosti Proact eliminuje společnosti TATRA TRUCKS a.s. prostoje a tím zvyšuje produktivitu.

Předchozí zálohovací řešení společnosti TATRA TRUCKS a.s. bylo velmi složité a používalo technologie, které dobře nespolupracovaly, a nebylo možné je integrovat. Náklady na provoz infrastruktury byly vysoké a řešení vyžadovalo více času na provedení úkolů. Vzhledem k tomu, že pro efektivní podporu nasazených serverů byl potřebný nový model zálohování, společnost TATRA TRUCKS a.s. hledala spolehlivého partnera, který ji pomůže zjednodušit toto složité prostředí.

Díky rozsáhlým zkušenostem s navrhováním a implementací zálohovacích řešení byla pro tento projekt vybrána společnost Proact. Pavel Očkovič, který vede oddělení informačních technologií ve společnosti TATRA TRUCKS a.s. byl spokojen s řešením ihned od jeho zavedení. "Kvalita řešení potvrdila, že jsme se rozhodli správně při výběru společnosti Proact. Specialisté společnosti patří k nejlepším ve svém oboru a je skvělé, že se na ně můžeme spolehnout."

Řešení Proactu, které je založeno na vysoce dostupné architektuře, splnilo požadavky společnosti TATRA TRUCKS a.s. na serverový zálohovací systém, který bude dobře integrován s existujícími komponentami infrastruktury. Neprobíhají už složité a časově náročné zálohovací procesy; nové řešení totiž funguje bez problémů na nejmodernějších virtualizačních nástrojích, které jsou rychlé, snadno ovladatelné a šetří náklady.

Kromě samotné implementace řešení poskytla společnost Proact zaměstnancům TATRY TRUCKS a.s. také školení, aby uměli co nejlépe využít tuto výkonnou technologii. Profesionální služby poskytnuté Proactem také zajistily, že přechod na nový systém byl hladký s minimem negativních dopadů na fungování společnosti.

Pan Očkovič dodává: "V průběhu realizačních fází projektu se objevily určité obtíže, které ale byly rychle a efektivně vyřešeny díky profesionalitě a znalostem odborníků společnosti Proact.

"Výběr nejvhodnější technologie neznamená, že jste hotovi; musíte vybrat ty správné specialisty, kteří vědí, jak tuto technologii používat a rozumějí jí. Je nesporné, že Proact tuto roli dokonale splnil."

Nyní, když je nové řešení zálohování v provozu, společnost TATRA TRUCKS a.s. dosahuje větší granularity při obnově záloh. Tým je například schopen snadno obnovit i jeden smazaný e-mail. Výrobce automobilů také využívá automatických záloh pomocí předem definovaných skriptů. Tyto automatizační schopnosti nejen zvyšují efektivitu, ale také umožňují týmu investovat více času do strategických projektů. Řešení společnosti Proact je skvělým základem pro další očekávaný růst společnosti TATRA TRUCKS a.s.

Vít Létavka, výkonný ředitel společnosti Proact v České republice, říká: "Je skvělé vidět, že naše řešení zlepšuje zálohovací procesy ve společnosti TATRA TRUCKS a.s. Vozidla Tatra jsou známa svou spolehlivostí a dokonalostí, proto jsme sladili naše inteligentní řešení pro správu dat s těmito základními hodnotami společnosti, abychom vytvořili model, který ji dokáže dobře podporovat do budoucna. "

 

O Proactu

Společnost Proact je přední evropský nezávislý dodavatel datových center a cloudových služeb. Dodáváme podnikům a správním organizacím flexibilní, dostupná a bezpečná řešení a služby v oblasti informačních technologií, které jim pomáhají snížit rizika a náklady při současném zvýšení jejich provozní agility, produktivity a efektivity. Realizovali jsme více než 5 000 úspěšných projektů po celém světě, máme přes 3 500 zákazníků a spravujeme již přes 100 petabytů informací v cloudu.

Zaměstnáváme přes 800 lidí v 15 zemích Evropy a Severní Ameriky. Naše mateřská společnost Proact IT Group AB (publ) byla založena v roce 1994 a od roku 1999 je veřejně obchodovatelná na burze Nasdaq ve Stockholmu (pod symbolem PACT). Další informace o aktivitách společnosti Proact naleznete na adrese www.proact.eu.

 

Tagy článku