Prodej schválen, Kuvajt a Katar mohou nakoupit desítky amerických stíhaček

Prodej schválen, Kuvajt a Katar mohou nakoupit desítky amerických stíhaček
Autor: Boeing|Popisek: Ilustrační obrázek F-15
23 / 11 / 2016, 07:00

Americké ministerstvo zahraničí schválilo dva potencionální prodeje stíhačů firmy Boeing.

Konkrétně se jedná o až 40 strojích F/A-18E/F Super Hornet a 72 kusů legendárního stroje F-15 ve verzi QA. Prodej strojů je velmi důležitý pro firmu Boeing, která je výrobcem obou typů letadel, a došlo by k prodloužení výroby na jejích výrobních linkách až do dalšíh desetiletí.

Obchod sKuvajtem je v hodnotě přibližně 10,1 miliard dolarů a zahrnuje 32 modelů Super Hornet E, 8 F-modelů, motory F414-GE-400 a náhradní díly, 41AESA radarů a zbraňové systémy včetně kanónů ráže 20mm, 240 řízených střel, 45 AN / ALR-67 (V) 3 radarových výstražných přijímačů a další technologire Prodej zahrnuje také související podpůrné a logistické služby.

Boeing F/A-18E/F Super Hornet

Dohoda s Katarem by přinést přibližně 21,1 miliard za letadla a jejich přidružené zbraňové systémy,  školení v USA, podpora údržbové zařízení a logistickou podporu. Země ale nyní zvažuje rozdělení koupě 72 stíhaček mezi Boeing F-15 a Eurofighter Typhoon.

Boeing F-15SA 605 RSAF 04-03-14

"Formální oznámení Kongresu je skvělá zpráva pro Boeing a skvělou zprávou pro výrobní linky F/A-18 a F-15, "uvedla mluvčí firmy Boeing, Caroline Hutcheson. 

Předpokládané nákupy Super Hornet a E/A-18G Growler americkým námořnictvem během fiskálních roků 2017 a 2018 a prodej do Kuvajtu, byprodloužil výrobu do let 2020, a společnost by udržovala linku otevřenou pro budoucí prodeje. Dohoda s Katarem by také udržela výrobní linky F-15 otevřené do příštího desetiletí, původně měla být zavřena na začátku roku 2019. 

Zdroj: Defense News

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace