Program LAND 121 Phase 3B dosáhl počáteční operační schopnosti

Program LAND 121 Phase 3B dosáhl počáteční operační schopnosti
13 / 02 / 2020, 11:30

Obranné síly Austrálie udělily status počáteční operační schopnosti (IOC) dodávce logistických vozidel Rheinmetall MAN.

Dodávka více než 2 500 vozů s vysokou mobilitou Rheinmetall MAN pro australské obranné síly dosáhla významného milníku, když Australské společenství udělilo programu LAND 121 fáze 3B status počáteční operační schopnosti (IOC). Společnost Rheinmetall vítá oznámení ministryně obrany Lindy Reynolds, podle níž program Land 121 Phase 3B dosáhl IOC po cvičení Talisman Sabre v roce 2019.

Smlouva Land 121 Phase 3B z dubna 2016 byla zahájena čtyřletým programem na dodávku 2536 vozidel ve více konfiguracích. Jeho cílem je vytvořit logistickou páteř australských obranných sil. Očekává se, že dodávky australské armádě budou dokončeny podle harmonogramu do dubna 2020.

„Dosažení klíčového milníku programu Land 121 Phase 3B dokládá vysokou úroveň vztahů mezi firmou Rheinmetall a společenstvím Commonwealth," uvedl generální ředitel společnosti Rheinmetall Defense Australia Gary Stewart. „Společně armádě a obranným silám Austrálie dodáváme vozidla v nejvyšší kategorii ochrany, mobility, spolehlivosti, všestrannosti a nákladové efektivity ve své třídě a zajišťujeme tak bezpečnost australských vojáků."

Vozidla v programu Land 121 Phase 3B a dodávaná armádě Austrálie doposud zahrnují následující varianty: 

· Taktický nákladní automobil (HX-77)

· Těžký sklápěč (HX-77)

· Střední sklápěč (40-M)

· Traktor (HX-81)

· Těžké vyprošťovací vozidlo (45M)

· Vozidlo střední hmotnosti s jeřábem (40 M)

· Vozidlo střední hmotnosti (40 M)

 

„Tato vozidla kombinují odborné znalosti společnosti Rheinmetall v oblasti přežití a vybavení pro specifické mise s vysoce kvalitními automobilovými komponenty MAN, asistenčními systémy řidičů a špičkovými technologiemi pro mise od australských průmyslových partnerů,“ řekl Stewart.

Schopnosti a kapacity australského průmyslu (AIC) představují kritickou součást programu Land 121 Phase 3B, především během integrace a dodávek vozidel pro australskou armádu. Tento závazek vůči AIC bude hrát ještě významnější roli v další fázi programu - Land 121 Phase 3B / 5B -, během níž Rheinmetall ve spolupráci s rostoucí sítí australských průmyslových partnerů dodá dalších 1044 vozidel a 872 modulů a současně i průběžnou podporu při zajištění jejich provozních požadavků.

Celosvětově je v provozu zhruba 10 000 vozidel značky Rheinmetall MAN, což poskytuje významné výhody s ohledem interoperabilitu a logistiku zejména v mnohonárodních operacích. Mezi současné uživatelské země patří Spojené království, Německo, Dánsko, Nový Zéland, Austrálie, Švédsko a Norsko.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace