Program vozidel PIRANHA 5 pro Rumunsko – společnost General Dynamics European Land Systems dosáhla důležitého milníku

Program vozidel PIRANHA 5 pro Rumunsko – společnost General Dynamics European Land Systems dosáhla důležitého milníku
Popisek: Piranha 5
09 / 04 / 2019, 14:00

Společnost General Dynamics European Land Systems (GDELS) dosáhla důležitého milníku v programu PIRANHA 5 pro rumunskou armádu, když úspěšně dokončila testy ostrých střeleb za přítomnosti zástupců rumunské autority pro zadávání zakázek.

Test proběhl 28. března 2019 na střelnici vojenského prostoru u norského města Rena.

Během zkoušek plně vybavené vozidlo PIRANHA 5 provedlo řadu statických a dynamických střeleckých testů za použití kanónu ráže 30 mm, aby byly ověřeny jeho schopnosti. Testy ukázaly, že výkony vozidla předčily požadavky zákazníka, a věžový komplet ELBIT UT30MK2 tak prokázal způsobilost pro program nových kolových obrněných vozidel s podvozkem 8x8 pro rumunskou armádu.

V lednu 2018 společnost GDELS podepsala smlouvu s rumunskými ozbrojenými silami na dodávku až 227 obrněných vozidel PIRANHA 5 v šesti různých konfiguracích v souladu s plány rumunské armády modernizovat svou flotilu kolových obrněných vozidel. Nejnovější vozidla PIRANHA 5 se budou vyrábět v Rumunsku v rámci programu strategické spolupráce a přenosu technologií mezi GDELS – Mowag a rumunskou společností Uzina Mecanică București (UMB).

V uplynulém roce byla ukončena první fáze renovace výrobních kapacit UMB, a to v rámci zmiňované spolupráce rumunské firmy a společnosti GDELS a za jejich přispění. Zaměstnanci UMB navíc absolvovali školení ve švýcarských výrobních závodech GDELS – Mowaq a získali kvalifikaci nutnou pro sériovou výrobu vozidel PIRANHA 5. Firma UMB i její zaměstnanci jsou tak připraveni zahájit sériovou výrobu vozidel v Rumunsku.

„Rumunská armáda je jedním z nejvýznamnějších uživatelů vozidel PIRANHA v Evropě. Od roku 2006 je zákazníkem společnosti GDELS a provozuje několik variant vozidel PIRANHA, která využívá pro různé mise doma i během nasazení v zahraničí. Naše spolupráce s UMB bude stabilním přínosem pro rumunskou ekonomiku a jsme hrdí na to, že můžeme podporovat UMB při sériové výrobě vozidel a zároveň prokázat, že GDELS je efektivním a spolehlivým partnerem rumunské armády,“ řekl Oliver Dürr, viceprezident Wheeled Vehicles GDELS a generální ředitel GDELS – Mowag.

„Jsme rádi, že úspěšným dokončením střeleckých testů vozidla PIRANHA 5 a modernizací výrobních prostor partnerské firmy UMB určených pro sériovou výrobu vozidel jsme dosáhli dvou významných milníků v tomto důležitém programu pro tak významného zákazníka,“ dodal Dürr.

 

O společnosti GDELS

General Dynamics European Land Systems se sídlem ve španělském Madridu je obchodní firmou společnosti General Dynamics (NYSE: GD), která svou činnost provádí prostřednictvím šesti evropských poboček v Rakousku, České republice, Německu, Španělsku a Švýcarsku. S přibližně 2300 vysoce kvalifikovanými technickými pracovníky její společnosti navrhují, vyrábějí a dodávají pozemní bojové systémy světové třídy, které zahrnují kolová, pásová a obojživelná vozidla, mostní systémy, výzbroj a munici pro globální zákazníky. Více informací na www.gdels.com.

 

Tagy článku