Projekt Centurion společnosti BAE postupuje mílovými kroky

Projekt Centurion společnosti BAE postupuje mílovými kroky
Autor fotografie: BAE Systems|Popisek: Typhoon
01 / 10 / 2017, 09:00

Společnost BAE Systems má za sebou významný mezník v úsilí o zavedení konfigurace Projekt Centurion pro britské stroje Eurofighter Typhoon do konce roku 2018.

V rozhovoru pro server IHS Jane´s 28. září, uvedl Andy Flynn - ředitel divize Eurofighter Delivery, že letní letové testovací zkoušky rakety vzduch země MBDA Brimstone byly úspěšně ukončeny před třemi dny, což znamená, že pro stroje Typhoon je nyní bezpečné nést a odpalovat tyto rakety.

Konfigurace projektu Centurion je určena k tomu, aby propojila schopnost využívat přesně řízenou bombu Raytheon Paveway IV a nést střely Storm Shadow, Meteor a Brimstone na Typhoonu FGR4 v roce 2019, kdy služby RAF opustí stroje Panavia Tornado GR4.

Projekt Centurion trval od zadání zakázky do uvedení do provozu jen čtyři a půl roku, včetně uvedení nových raket Storm Shadow a Meteor.

Zdroj: IHS Jane´s

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.