Propagační video letadlové lodi Liaoning boří čínské sociální sítě

Propagační video letadlové lodi Liaoning  boří čínské sociální sítě
Autor fotografie: YouTube|Popisek: Liaoning z ptačího pohledu
01 / 09 / 2017, 09:00

Letadlovou loď Liaoning koupila pod jménem Varjag Čína rozestavěnou a bez motorů za 20 miliónů dolarů od Ukrajiny. Funkční loď vznikala téměř 10 let, 3 roky strávila v Istanbulu, kdy se Turecko bálo pustit tento kolos bez pohonu do Bosporu.

Psali jsme: Čína potvrdila stavbu druhé letadlové lodě

Sovětský styl letadlové lodi, který Rusko a Čína stále používají, má jiný účel než americká letadlová loď s plochou palubou. Letadlové lodě vycházející z dob SSSR mají větší smysl pro pobřežní obranu. Liaoning vypouští palubní letadla pomocí skokanského můstku, protože postrádá katapulty, které mají letadlové lodě USA.

Ruský Kuzněcov postavený na stejném principu, je všude kam pluje, doprovázen remorkérem pro případ, že se rozpadne, jak tomu bylo v roce 2012.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.