Protiletadlový systém Pancir-S1M bude mít schopnost efektivně zasáhnout všechny typy dronů, řekl ruský designer

Protiletadlový systém Pancir-S1M bude mít schopnost efektivně zasáhnout všechny typy dronů, řekl ruský designer
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0)
29 / 05 / 2019, 11:00

Modernizovaná exportní verze Pancir-S1M má nyní zvýšený dosah na 30 km.

Vylepšená exportní verze protiletadlového systému Pancir-S1M má nyní možnost zasáhnout všechny typy dronů, prohlásil zástupce ředitele pro zahraniční ekonomickou činnost společnosti High Precision Systems a designer Sergei Michailov. Modernizační práce na systémech vycházela ze zkušeností ze Sýrie, kde je nasazen.

Jedním z důležitých bodů modernizačního procesu je vylepšený dosah systému, který byl zvýšen na 30 km. ,,Je velmi důležité, že dosah zasažitelných cílů byl výrazně zvýšen, což bylo dáno výsledky, které jsme získali ze syrské kampaně, "prohlásil Michailov. Ten také uvedl, že Pancir-S1M je v současné době ve finální fázi předběžných zkoušek, které probíhají na ruských testovacích plochách.

Modernizovaná verze protiletadlového systému je důležitá proto, že v minulosti proběhlo několik útoků drony na ruskou leteckou základnu Hmímím v Sýrii. Ta je nyní chráněná základní verzí protiletadlového systému Pancir.

Pancir-S1 je hybridní samohybný protiletadlový systém krátkého a středního dosahu, který však při nasazení v Sýrii vykázal nemálo technických problémů. Pancir byl mimo jiné před rokem zničen při izraelském odvetném úderu na íránské cíle v Sýrii a na systém se snesla kritika, že není schopen si poradit s ničením menších cílů, jako jsou právě drony.

 

Zdroj: TASS

Tagy článku