Průmyslová spolupráce je hlavním tématem Rheinmetallu na veletrhu IDEB

Průmyslová spolupráce je hlavním tématem Rheinmetallu na veletrhu IDEB
Autor: Rheinmetall|Popisek: Lynx KF41
07 / 05 / 2022, 11:00

Během mezinárodního bezpečnostního a obranného veletrhu IDEB 2022, který se koná od 10. do 12. května v Bratislavě, představí Rheinmetall širokou řadu vojenských vozidel, systémů protivzdušné obrany, integrovaných elektronických systémů, zbraní a munice.

Na akci se představí 66 vystavovatelů a očekávaná je účast tisíců návštěvníků. Rheinmetall předpokládá, že velkou pozornost na sebe upoutá bojové vozidlo pěchoty Lynx KF41, které si jako novou generaci svojí výbavy před nedávnem zvolilo maďarské ministerstvo obrany. V současné době se Lynx účastní výběrového řízení v programu americké armády na volitelně řiditelná bojová vozidla (Optionally Manned Fighting Vehicle – OMFV) a je rovněž uchazečem v rozsáhlých tendrech v Austrálii, České republice – a na Slovensku.

Rheinmetall rozšiřuje síť slovenských partnerských podniků

Podle Olivera Mittelsdorfa, viceprezidenta pro prodej divize Vehicle Systems společnosti Rheinmetall, je jednou z hlavních priorit firmy na IDEBu navázání dalších průmyslových partnerství se slovenskými podniky činnými v obranném průmyslu. „Podařilo se nám identifikovat přes 70 potenciálních slovenských partnerů a neustále rozšiřujeme naši lokální průmyslovou síť. IDEB je ideálním místem pro navázání kontaktů s dalšími zájemci, kteří by se mohli zapojit do našeho středoevropského dodavatelského řetězce.“

Plánovaná expanze je součástí širší strategie Rheinmetallu vytvořit silnou regionální síť s významem pro celosvětový obranný průmysl. Rheinmetall má aktuálně továrny v České republice a Maďarsku, nedávno zveřejnil podrobnosti o svém novém výrobním závodě chystaném v Moldavě nad Bodvou na východním Slovensku. Jedná se o investiční záměr s transferem technologií, jež bude mít významný vliv na zaměstnanost i celkovou ekonomiku Slovenska, České republiky a Maďarska.

Generální ředitel Rheinmetallu vnímá zvýšené bezpečnostní obavy

Armin Papperger, generální ředitel Rheinmetallu, se domnívá, že na letošním veletrhu IDEB se ukáže velký zájem ze strany mezinárodních zákazníků v obranném průmyslu. „Současné události evropským vládám zřetelně ukázaly, že je naprosto nezbytné, aby téma bezpečnosti znovu získalo výsadní postavení a stalo se jejich prioritou. Veletrh IDEB má nejenom výborné načasování, ale i velmi dobré předpoklady k tomu, aby se stal přehlídkou nejmodernějších obranných systémů, které Evropa dnes potřebuje.“

Další informace o obrněnci Lynx KF41 naleznete na adrese:  www.rheinmetall-defence.com/Lynx-svk

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace