První český 3D radar - ReGUARD od Retie

První český 3D radar - ReGUARD od Retie
Autor fotografie: Redakce |Popisek: Reguard 3D
29 / 05 / 2019, 14:15

Další premiérou na letošním veletrhu IDET 2019 je první český víceúčelový radar pro detekci a sledování pozemních a nízkoletících cílů jako jsou drony a UAV.

Úderem 14 hodiny dnes zde v Brně na stánku českého výrobce Retia byl představen první český víceúčelový 3D radar ReGUARD umožňující detekci a sledování pozemních cílů a pomalých nízkoletících cílů s malou odraznou plochou. 

                         

Za účasti mnoha hostů a sličných hostesek se ukázal skladný radar využívající pro vyhledávání cílů elektronické vychylování svazků v elevaci i azimutu a otáčení radarové hlavy. Jak představitelé Retie potvrdili, radar je vhodný pro detekci dronů či UAV, pro ochranu perimetru a významných objektů. ReGUARD je schopen zachytit malý komerční dron již ve vzdálenosti 6 km od případného cíle, což při průměrné rychlosti těchto objektů umožní ostraze objektu získat cenných 15 minut na případnou reakci.

ReGUARD může hlídat i hranice, kde zajistí sledování pohybu osob a vozidel v délce 22 kilometrů.

Mimo stacionární montáže je ReGUARD plně připraven pro montáž na mobilní podvozkové platformy a samozřejmě je určen i pro zařazení do komplexních systémů antidronových řešení na letištích, nebo například při ostraze strategické infrastruktury jako jsou ropovodu nebo jaderné elektrárny.

Reguard pracuje ve dvou základních režimech - celokruhovém a sektorovém, které se od sebe liší prohledáváním prostoru v azimutu. V obou režimech je možné radar od Retie nakonfigurovat podle specifických potřeb klienta.

Základní technické údaje 3D ReGUARD:

Pásmo X-.band
Technologie 3D radar s fázovanou anténní řadou
Dosah 0,25-18 km
Výškový strop 3 km

 

Tagy článku