První domácí indická letadlová loď INS Vikrant vstoupí do služby do roku 2021

První domácí indická letadlová loď INS Vikrant vstoupí do služby do roku 2021
Popisek: INS Vikrant
25 / 01 / 2020, 14:00

INS Vikrant, která je první domácí indickou letadlovou lodí, má být zařazena do služby do začátku roku 2021, informoval server navyrecognition.com.

Podle indických médií je v plném proudu stavba letadlové lodi, která je ve své třetí fázi. Plavidlo má vstoupit do služby do roku 2021. Toto datum však bylo několikrát posunuto, původní plány totiž počítaly s rokem 2016, respektive 2018.

INS Vikrant byl objednán v roce 2004, spuštění na vodu se odehrálo v roce 2013. Délka plavidla činí 262 m, výtlak 40 000 tun. Má jít zatím o největší letadlovou loď vyrobenou doma.

Indie pak pracuje i na další moderní letadlové lodi INS Vishal. Letadlová loď s novým designem má mít výtlak 65 000 - 70 000 tun a dosahovat rychlosti až 30 uzlů. Zvažuje se instalace elektromagnetického katapultu CATOBAR. Nové plavidlo je zatím v ,,designové fázi", původní předpoklad zahájení stavby odhadovali vedoucí představitelé indického námořnictva kolem roku 2021, to se ale může samozřejmě změnit.

Indie má v současné době k dispozici jednu provozuschopnou letadlovou loď INS Vikramaditya o výtlaku 40 000 tun, která vstoupila do služby v roce 2013.

 

Zdroj: navyrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace