První dva modernizované tanky Leopard 2PL připraveny pro polskou armádu

První dva modernizované tanky Leopard 2PL připraveny pro polskou armádu
Autor fotografie: Michał Derela (CC BY-SA 3.0)|Popisek: Leopard 2PL
31 / 05 / 2020, 09:00

Ve čtvrtek oznámil koncern Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ), že dokončil práce na upgradu dvou tanků Leopard 2PL určených pro polskou armádu.

První dva modernizované tanky Leopard 2PL byly dokončeny, oznámil koncern PGZ. Další tři tanky ve standardu Leopard 2PL budou zkompletovány ještě tento týden, stojí v prohlášení PGZ. Podle koncernu probíhaly během dvou uplynulých týdnů intenzivní práce na dokončení testů tanků Leopard 2PL.

Jako strategický partner vstupuje do projektu, na němž participuje kromě koncernu PGZ rovněž gliwický podnik Bumar-Łabędy, i německá zbrojovka Rheinmetall. Ta dodává klíčové kapacity včetně zbraňových technologií a či elektroniky.

Celkem si polská armáda objednala 142 tanků ve standardu Leopard 2PL. 142 tanků získá nové elektrooptické systémy, novou stabilizaci kanónu, nový pohon věže a další komponenty potřebné pro tank do bojového prostředí 21. století. Polská armáda má převzít v tomto roce ještě 43 tanků Leopard 2PL.

Všechny tanky pak mají být modernizovány do konce července 2023, což znamená ale určité zpoždění oproti původnímu termínu, protože původně se počítalo, že první upgradované tanky bude mít polská armáda k dispozici již v roce 2018. Během modernizační fáze bude postupně upgradováno 142 tanků Leopard 2A4, zakoupených polskou armádou v roce 2002, na standard Leopard 2PL.

 

Zdroj: Defence Blog

Tagy článku