První F-35 smontována v italském závodě v Cameri

První F-35 smontována v italském závodě v Cameri
Autor fotografie: Lockheed Martin|Popisek: Ilustrační obrázek F-35B
07 / 05 / 2017, 17:30

5. května vyjela první stíhačka 5. generace určená pro italské námořnictvo z bran FACO závodu v Cameri na severozápadě Itálie.

Letadlo označené jako BL-1, je první F-35B sestavené v mezinárodním měřítku. Očekává se, že první let se uskuteční na konci letošního srpna  a bude doručeno italskému ministerstvu obrany v listopadu 2017. Po sérii seznamovacích letů se počátkem roku 2018 italský pilot vydá ve své F-35B do Naval Air Station Patuxent River v Maryland, aby byly provedeny potřebné certifikace elektromagnetických environmentálních dopadů. Dodání dalšího italského letounu F-35B bude v listopadu 2018.

Psali jsme: Video: Tankování F-35B nad Atlantikem

Podle firmy Lockheed Martin budou kromě F-35B dodány za závodu v Cameri letos ještě dva italské letouny F-35A - první v červenci a druhý ve čtvrtém čtvrtletí. Do  dnešního dne opustilo brány italského závodu sedm F-35A. Čtyři z těchto strojů jsou nyní ve Spojených státech na Luke Air Force Base v Arizoně, kde probíhá mezinárodní výcvik pilotů a tři stroje jsou na letecké základně Amendola na pobřeží Jaderského moře. S těmito letadly má 13 ° Gruppo, Aeronautica Militare (Italské letectvo) nalétáno již více než 100 letových hodin.

Italský závod v Cameri je jediným výrobním závodem strojů F-35B mimo území Spojených států a v nejbližších letech opustí brány závodu více než 120 letadel F-35A a 35B.

Zdroj: The Aviationist

Tagy článku