První jaderná ponorka třídy Husky s hypersonickými střelami by měla být předána ruskému námořnictvu do roku 2027

První jaderná ponorka třídy Husky s hypersonickými střelami by měla být předána ruskému námořnictvu do roku 2027
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: koncept ponorky třídy Husky
03 / 06 / 2018, 14:30

Do roku 2027 má být hotová stavba první ponorky páté generace třídy Husky s hypersonickými střelami, informovala agentura TASS.

Nejmenovaný zdroj, který TASS, cituje, uvedl, že stavba ponorek třídy Husky je zahrnuta ve státním vojenském programu pro roky 2018-2027. Plány jsou pak podle tohoto zdroje takové, že designové práce na novém plavidlu by měly začít v roce 2023 a o čtyři roky později už by mělo ruské námořnictvo mít ve svém arzenálu první jednotku třídy Husky.

psali jsme: Indie si od Ruska pronajme druhou ponorku třídy Akula

Hlavní výzbrojí ponorek pak budou hypersonické střely Zirkon. Ty půjdou podle mnoha vojenských expertů  poměrně těžko zastavit. Tento ,,nadzvukový" zabiják totiž bude moci dosáhnout rychlosti až 7 000 km/h. V minulém roce Rusové Zirkon úspěšně testovali.

psali jsme: Rusko pracuje na ponorkách Borej-B s jadrovým pohonom

Z některých zdrojů pronikly i informace, že ponorky třídy Husky budou vybaveny i jaderným supertorpédem Status-6, ale na potvrzení této informace si budeme zřejmě muset nějaký čas počkat. Stejně tak na konkrétnější informace o technických charakteristikách nových plavidel.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: TASS

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace