První nové terénní automobily Toyota Hilux dostanou vojáci na začátku léta. Vozidla mají za sebou úspěšné kontrolní zkoušky

První nové terénní automobily Toyota Hilux dostanou vojáci na začátku léta. Vozidla mají za sebou úspěšné kontrolní zkoušky
Autor: Ministerstvo obrany|Popisek: Toyota Hilux
01 / 04 / 2021, 18:00

Ministerstvo obrany podepsalo v listopadu minulého roku smlouvu na dodání terénních automobilů Toyota Hilux. V březnu byly dokončeny úspěšně kontrolní zkoušky a následně začnou zkoušky vojskové, informovalo na Twitteru ministerstvo obrany.

Armádu dlouhou dobu trápila zastaralá vozidla UAZ a Land Rover, které mají zatím stále ve výbavě. Dýchavičná auta nahradí v letech 2021-2024 nové terénní vozy Toyota Hilux. Na nové automobily byly vyčleněny finanční prostředky v objemu 1,6 miliard korun.

Náhrada starých vozidel byla také jednou z priorit současného ministra obrany Lubomíra Metnara a náčelníka generálního štábu Aleše Opaty. Smlouva se společností Glomex MS byla podepsána v listopadu minulého roku a ministerstvo obrany bude moci pořídit na základě smlouvy až 1 200 vozidel.

Ministerstvo obrany na svém twitterovém účtu informovalo, že vozy Toyota Hilux úspěšně zvládly kontrolní zkoušky a následovat budou zkoušky vojskové. Pokud půjde vše podle plánu, první nová vozidla dostane armáda na začátku léta, což zapadá do plánu ministerstva, které na konci minulého roku očekávalo, že nové toyoty se k vojákům dostanou ve druhé polovině roku.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace