První nové terénní automobily Toyota Hilux dostanou vojáci na začátku léta. Vozidla mají za sebou úspěšné kontrolní zkoušky

První nové terénní automobily Toyota Hilux dostanou vojáci na začátku léta. Vozidla mají za sebou úspěšné kontrolní zkoušky
Autor fotografie: Ministerstvo obrany|Popisek: Toyota Hilux
01 / 04 / 2021, 18:00

Ministerstvo obrany podepsalo v listopadu minulého roku smlouvu na dodání terénních automobilů Toyota Hilux. V březnu byly dokončeny úspěšně kontrolní zkoušky a následně začnou zkoušky vojskové, informovalo na Twitteru ministerstvo obrany.

Armádu dlouhou dobu trápila zastaralá vozidla UAZ a Land Rover, které mají zatím stále ve výbavě. Dýchavičná auta nahradí v letech 2021-2024 nové terénní vozy Toyota Hilux. Na nové automobily byly vyčleněny finanční prostředky v objemu 1,6 miliard korun.

Náhrada starých vozidel byla také jednou z priorit současného ministra obrany Lubomíra Metnara a náčelníka generálního štábu Aleše Opaty. Smlouva se společností Glomex MS byla podepsána v listopadu minulého roku a ministerstvo obrany bude moci pořídit na základě smlouvy až 1 200 vozidel.

Ministerstvo obrany na svém twitterovém účtu informovalo, že vozy Toyota Hilux úspěšně zvládly kontrolní zkoušky a následovat budou zkoušky vojskové. Pokud půjde vše podle plánu, první nová vozidla dostane armáda na začátku léta, což zapadá do plánu ministerstva, které na konci minulého roku očekávalo, že nové toyoty se k vojákům dostanou ve druhé polovině roku.

 

Tagy článku