První protiletadlový raketový komplex TOR-M2DT míří k ruským arktickým jednotkám

První protiletadlový raketový komplex TOR-M2DT míří k ruským arktickým jednotkám
Autor fotografie: Screenshot YouTube
18 / 01 / 2018, 14:00

Ruské arktické jednotky dostanou protiletadlový raketový komplex TOR-M2DT.

Ruské jednotky operující v Arktidě, respektive dálném severu, dostanou k dispozici nový protiletadlový raketový komplex krátkého dosahu TOR-M2DT. Ten je speciálně navržen tak, aby mohl operovat v podmínkách dálného severu.

psali jsme: Čeští vojáci s vojáky NATO trénovali protiletadlovou obranu proti nepřátelskému letectvu

První jednotka protiletadlového systému bude do oblasti dodána během roku 2018. Informaci potvrdil generálporučík Alexander Leonov, šéf vojskové protivzdušné obrany Ozbrojených sil Ruské federace. Podle Leonova je design protiletadlového raketového komplexu TOR-M2DT ve finální fázi. 

TOR-M2DT byl poprvé představen veřejnosti v dubnu 2017. Je arktickou verzí protiletadlového raketového komplexu Tor. Jeho dosah je 12 km. Základem systému je podvozek pásového vozidla DT-30PM. Samotný protiletadlový systém je připevněn na dvou vozidlech DT-30PM.

psali jsme: Rusko přesune do Sýrie protiletadlový systém S-400, nebo S-300

Protiletadlový komplex TOR-M2DT je určen do oblasti, v níž se Rusko angažuje stále více. V Arktidě staví atomové ledoborce a jiná plavidla včetně polárních základen. Rusko má zde zájem zejména o suroviny - ropu a zemní plyn. V regionu však mohou Rusové narazit kromě Norska či Kanady na dalšího silného ,,hráče", kterého Arktida zajímá, a tím je Čína.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Survival  - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: armyrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.