První prototyp tchaj-wanského nadzvukového cvičného letounu XAT-5 Blue Magpie má být představen v září

První prototyp tchaj-wanského nadzvukového cvičného letounu XAT-5 Blue Magpie má být představen v září
Popisek: XAT-5 Blue Magpie
18 / 08 / 2019, 09:00

Už v září má být veřejnosti představen první prototyp očekávaného nadzvukového cvičného letounu XAT-5 Blue Magpie, informoval server taiwannnews.com.tw.

V září se oficiálně představí očekávaný prototyp cvičného letounu XAT-5 Blue Magpie. Zmenšený model letounu, na němž pracuje společnost Industrial Development Corporation (AIDC) spolu s dalšími americkými firmami, jako jsou General Dynamics či Westinghouse, měli možnost již vidět návštěvníci veletrhu letecké a kosmické techniky TADTE, který se konal ve dnech 14.-17. srpna v Tchaj-pej.

Program na vývoj cvičného letounu byl spuštěn v únoru 2017 s celkovou dotací 2,2 miliard dolarů a má vybavit tchaj-wanské letectvo kompletní letkou nadzvukových cvičných strojů. Server taiwannnews.com.tw uvedl, že letoun má zahájit sérii testů v průběhu roku 2020 a společnost AIDC má dodat tchaj-wanskému letectvu v rámci uzavřeného kontraktu celkem 66 letadel.

Podle dřívějších prohlášení ministerstva obrany se pak nepředpokládá zahájení sériové výroby před rokem 2021.

 

Zdroj: taiwannews.com.tw

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace