První provozuschopná F-35A úspěšně otestovala poprvé svůj vnitřní kanón ráže 25 mm

První provozuschopná F-35A úspěšně otestovala poprvé svůj vnitřní kanón ráže 25 mm
Autor fotografie: screenshot Youtube|Popisek: F-35A
19 / 08 / 2018, 14:30

Americké vzdušné síly oznámily, že první provozuchopný letoun F-35A, tedy letoun s klasickým startem a přistáním (CTOL), úspěšně vyzkoušel svůj vnitřní kanón ráže 25 mm.

Vnitřní kanón GAU-22/A ráže 25 mm, kterým je F-35A jako jediná varianta z rodiny F-35 vybavena, byl podle amerických vzdušných sil úspěšně vyzkoušen na dvou setech pozemních cílů na cvičišti v Utahu. Demonstrovány byly schopnosti kanónu, především však ty nejdůležitější - nabíjení a střelba samotná.

psali jsme: První japonský stíhač F-35A je na světě

Vnitřní kanón GAU-22/A může být použit jak proti vzdušným, tak pozemním cílům.

Tento kanón je specifický tím, že dokáže pálit 55 nábojů za sekundu. Při tomto tempu si tak musí pilot dávat pozor, aby s náboji šetřil, protože stroj je vybaven pouze 220 kusy munice. Kanón však poskytuje uživateli přesnost střelby na pozemní cíle a rovněž taktickou flexibilitu v boji.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: defence-blog.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace