VIDEO: První sériově vyrobený letoun Su-57 je připraven k dodávce ruským Vzdušně-kosmickým silám

VIDEO: První sériově vyrobený letoun Su-57 je připraven k dodávce ruským Vzdušně-kosmickým silám
10 / 11 / 2019, 11:30

Vzdušně-kosmické síly Ruské federace mají dostat první sériově vyrobený letoun Su-57 ještě před koncem tohoto roku, což je dříve než se očekávalo. Informovala o tom agentura TASS.

Náměstek ministra obrany Alexej Krivoručko potvrdil po své návštěvě závodu Komsomolsk-on-Amur, že první sériově vyrobený letoun Su-57 je připraven k dodávce ruským Vzdušně-kosmickým silám. Krivoručko dodal, že příští rok mohou ruské Vzdušně-kosmické síly očekávat dodávku dalších letounů. Otázkou je, jestli se sériová výroba naplno rozběhne v roce 2020, jak se předpokládá.

                                     

,,Co se týče programu letounu 5. generace, můžeme společně s vámi vidět, že první sériově vyrobený letoun Su-57 je nyní připraven k dodávce svým jednotkám. Bude dodán Vzdušně-kosmickým silám před koncem tohoto roku," prohlásil Krivoručko.

Ruský prezident prezident Vladimir Putin před časem řekl, že 76 letounů 5. generace Su-57 bude pro letectvo nakoupeno před rokem 2028. 76 letounů Su-57 má stát ruskou kasu zhruba 170 miliard rublů (asi 60 miliard Kč). Ruský prezident Vladimir Putin je přesvědčen, do roku 2028 budou dodány všechny stroje Su-57.

Již jsme informovali o tom, že Rusko trápí chronický nedostatek těchto letounů, což má změnit právě zmíněný kontrakt. 

 

Zdroj: TASS

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace