Putin: Chci vyvíjet hi-tech zbraně s Tureckem

Putin: Chci vyvíjet hi-tech zbraně s Tureckem
Autor: (CC BY 4.0)|Popisek: Vladimir Putin a Recep Erdogan
18 / 04 / 2019, 17:30

Ruský prezident Vladimir Putin řekl, že Turecko a Rusko by společně mohly vyvíjet hi-tech zbraně.

Rozvine se mezi Tureckem a Ruskem užší spolupráce za účelem vyvoje nových hi-tech zbraní? Není to vyloučeno poté, co agentura TASS citoval ruského prezidenta Vladimira Putina, který má zájem o to, aby aby Rusko s Tureckem špičkové zbraně vyvíjely a vyráběly.

S tím by neměl problém ani prezident Recep Erdogan, který prohlásil, že ,,se můžeme společně pustit do vývoje a výroby špičkového vojenského vybavení." Turecko s Ruskem již ve vojenské oblasti čile spolupracují, například na vývoji nových obrněných vozidel. Rusko také Turecku k nelibosti USA dodá protivzdušné komplety S-400. Ruskými protitankovými řízenými střelami Kornet jsou pak vybavena i obojživelná turecká vojenská vozidla PARS 4x4.

Putin prohlásil, že Turecko a Rusko stojí před úkolem posílení vzájemné spolupráce ve vojensko-technické sféře. Ruský prezident také zmínil, že zmíněná spolupráce se nemusí odehrávat pouze ve vojenské oblasti, ale může být prakticky realizována také v chemickém, hutnickém průmyslu či výrobě hnojiv. V neposlední řadě pak zmínil Putin i automobilový průmysl.

Je tak velmi pravděpodobné, že se po těchto výrocích vzájemná spolupráce mezi Tureckem a Ruskem ještě více zintenzivní, a to nejen ve vojensko-technické oblasti.

 

Zdroj: TASS, defence-blog.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace