Putin se chlubí, že ruské zbraně jsou „roky, možná i desetiletí“ před soupeři, jeho armáda bojuje v tancích z dob SSSR

Putin se chlubí, že ruské zbraně jsou „roky, možná i desetiletí“ před soupeři, jeho armáda bojuje v tancích z dob SSSR
Autor: Vitaly V. Kuzmin CC BY-SA 3.0|Popisek: Tanky T-62 bojují na Ukrajině
17 / 08 / 2022, 09:00

Putin v pondělí 15.8. prezentoval ruské zbraně svým zahraničním spojencům s tím, že všechny byly testovány na bitevním poli, kde dosahují vynikajících výsledků.

"Jsme připraveni nabídnout spojencům a partnerům nejmodernější typy zbraní, od ručních zbraní po obrněná vozidla a dělostřelectvo, bojová letadla a bezpilotní letouny," řekl Putin při zahájení vojenského. fóra

Řekl, že ruské zbraně jsou oceňovány vojenskými profesionály pro jejich "spolehlivost, kvalitu a hlavně vysokou účinnost". „Téměř všechny byly nejednou použity ve skutečných bojových operacích,“ dodal.

"Mluvíme o vysoce přesných zbraních a robotice, bojových systémech založených na nových fyzikálních principech," řekl Putin během svého projevu. "Mnoho z nich je o roky, možná i desetiletí před svými zahraničními protějšky a výrazně lepší, pokud jde o taktické a technické vlastnosti."

Putinovy výroky v pondělí přicházejí v době, kdy ruské síly na Ukrajině čelí vážným ztrátám nejen vybavení, ale i personálu.

Pentagon odhaduje, že ruské síly utrpěly ztráty nejméně 80 000 členů vojenského personálu a ztratily nejméně 4 000 obrněnců. Za těchto okolností byla Putinova armáda nucena přejít na staré a zastaralé zbraňové systémy, aby zaplnila mezery v palebné síle a bojových schopnostech. Během pozdního jara těžké ztráty tanků dokonce donutily Rusko vyvézt zastaralé tanky T-62 ze skladu, aby nahradily modernější tanky, které byly zničeny nebo poškozeny v boji.

Rusko je podle Stockholm International Peace Research Institute druhým největším vývozcem zbraní na světě po Spojených státech, ale v posledních letech jeho exportní čísla neustále klesají.

Šéf státního obranného konglomerátu Rostec Sergej Čemezov však v pondělí řekl, že vojenské akce na Ukrajině vývoz zbraní neovlivnily.

"V letošním roce jsme již podepsali smlouvy se zahraničními zákazníky v hodnotě přes jeden bilion rublů (16 miliard dolarů). Toto číslo překračuje některá roční čísla za posledních 10 let," řekl Chemezov na fóru podle ruských tiskových agentur.

Zdroj: msn.com, businessinsider.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace