Putinova ,,chytrá kulka" - Ruská společnost Těchmaš začne pracovat na novém opticky naváděném projektilu

Putinova ,,chytrá kulka&quote; - Ruská společnost Těchmaš začne pracovat na novém opticky naváděném projektilu
Autor fotografie: screenshot Youtube
17 / 10 / 2018, 11:00

Společnost Těchmaš, která je součástí státního koncernu Rostec, vyvíjí nový projektil ráže 152 mm, který má být opticky naváděný, informovala agentura TASS.

Náměstek generálního ředitele Rostecu Alexander Kočkin uvedl, že práce na nové střele určené pro dělostřelectvo začnou již brzy. ,,Jakmile bude vystřelena, většinu času bude následovat balistický let, ale blízko svého cíle bude aktivován zabudovaný kontrolní (řídící) systém, který zkoriguje trajektorii," předestřel v rozhovoru pro agenturu TASS Kočkin fungování nového projektilu.

nepřehlédněte: Stříbrná kulka na Armatu. NATO vyvíjí zbraň schopnou zničit ruskou tankovou chloubu

To ale nebude podle Kočkina snadný úkol vzhledem k dynamickému zatížení projektilu, a faktu, že se jedná o projektil letící ve vysoké rychlosti.

psali jsme: psali jsme: Tanky T-14 Armata hned tak nebudou, vrátí se modernizované T-80BV

Kočkin pro TASS řekl, že jsou zvažovány metody, které by mohly upravit trajektorii projektilu v konečné fázi letu. Aby se dala korigovat správně trajektorie střely, budou potřeba například stabilizátory.

Náměstek generálního ředitele Rostecu dále vysvětlil, že projektily upravené údaji by měly být levnější než řízené střely, jako je například Krasnopol, na druhé straně však bude dražší než některé současné projektily. Zatím není jasné, kdy by měla být práce na ,,superkulce" ukončeny.

 

Zdroj: TASS

Tagy článku