Původní indický vrtulník HAL Rudra se poprvé představil na letecké přehlídce

Původní indický vrtulník HAL Rudra se poprvé představil na letecké přehlídce
Autor: Pritishp333, own work https://commons.wikimedia.org/wiki/File:HAL_Rudra_at_Aero_India_2013.JPG|Popisek: HAL Rudra
30 / 01 / 2018, 09:00

Indický vrtulník HAL Rudra se představil na letecké přehlídce, která se uskutečnila 26. ledna v Dillí.

Útočný vrtulník Rudra je ozbrojenou variantou vrtulníku Dhruv, za nímž stojí indická státní společnost Hindustan Aeronautics Limited (HAL).

psali jsme: Video: Největší vrtulník na světě nese největší vrtulník na světě

Společnost HAL byla pověřen dodávkou 76 vrtulníků Rudra indické armádě, respektive indickým vzdušným silám. HAL Rudra může vykonávat celou řadu misí či úkolů jako je například přeprava personálu, průzkum či poskytování vzdušné podpory.

Vrtulník HAL Rudra se poprvé představil 26. ledna na letecké přehlídce, která se konala v Dillí. HAL Rudra je prvním ozbrojeným vrtulníkem, jenž je vyráběný přímo v Indii.

psali jsme: Nový ruský bojový vrtulník Mi-28UB podstoupí testy v Sýrii

Stroj, který je buď jednomístný nebo dvoumístný, je 15,87 m dlouhý. Maximální vzletová hmotnost HAL Rudry činí 5 500 kg. Pohonnou jednotku stroje tvoří buď dva turbohřídelové HAL/Turboméca Shakti o výkonu motoru 1000 kW nebo dva Turboméca TM 333 o výkonu motoru 746 kW. Maximální rychlost vrtulníku je 290 km/h. Bojový dolet je 320 km a dostup 6 096 metrů.

Výzbroj je pak tvořena jedním kanónem M621 ráže 20 mm, osmi protitankovými řízenými střelami Nag, a čtyřmi protiletadlovými řízenými střelami.

 Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie  - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: timesofindia.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace