Raketové systémy HIMARS míří do Polska za 414 milionů dolarů

Raketové systémy HIMARS míří do Polska za 414 milionů dolarů
Autor fotografie: Russell J. Good https://commons.wikimedia.org/wiki/File:HIMARS.jpg|Popisek: Raketový systém HIMARS
12 / 02 / 2019, 17:30

Polský premiér Mateusz Morawiecki oznámil, že jeho vláda podepíše 13. února dohodu na nákup raketových systémů HIMARS 13. února. Informoval o tom server defensenews.com.

Polsko má zítra podepsat v rámci modernizaci ozbrojených sil dohodu o nákupu amerických raketových systémů HIMARS (High Mobility Artillery Rocket System) za 414 milionů dolarů.

,,Potřebujeme mít silnou, moderní armádu," prohlásil k nákupu raketometů polský předseda vlády Morawiecki s tím, že tyto i další moderní zbraně Polsko v budoucnu bude potřebovat. Země chce navíc svůj raketový arzenál dále rozšiřovat.

Plánovaná ,,zásilka" se má skládat z 20 plně funkčních raketometů, přičemž 2 z nich budou určené pro výcvikové účely, potvrdilo polské ministerstvo obrany.

Prodej raketových systémů HIMARS, který si odbyl nasazení například v Afghánistánu, v Iráku či Sýrii, schválilo koncem minulého roku americké ministerstvo zahraničí poté, co v říjnu Polsko poslalo americké straně oficiální žádost na nákup těchto systémů. Vedle Polska projevilo před časem zájem o raketomety i Rumunsko.


Zdroj: defensenews.com

Tagy článku