Raketové systémy HIMARS míří do Polska za 414 milionů dolarů

Raketové systémy HIMARS míří do Polska za 414 milionů dolarů
Autor: Russell J. Good https://commons.wikimedia.org/wiki/File:HIMARS.jpg|Popisek: Raketový systém HIMARS
12 / 02 / 2019, 17:30

Polský premiér Mateusz Morawiecki oznámil, že jeho vláda podepíše 13. února dohodu na nákup raketových systémů HIMARS 13. února. Informoval o tom server defensenews.com.

Polsko má zítra podepsat v rámci modernizaci ozbrojených sil dohodu o nákupu amerických raketových systémů HIMARS (High Mobility Artillery Rocket System) za 414 milionů dolarů.

,,Potřebujeme mít silnou, moderní armádu," prohlásil k nákupu raketometů polský předseda vlády Morawiecki s tím, že tyto i další moderní zbraně Polsko v budoucnu bude potřebovat. Země chce navíc svůj raketový arzenál dále rozšiřovat.

Plánovaná ,,zásilka" se má skládat z 20 plně funkčních raketometů, přičemž 2 z nich budou určené pro výcvikové účely, potvrdilo polské ministerstvo obrany.

Prodej raketových systémů HIMARS, který si odbyl nasazení například v Afghánistánu, v Iráku či Sýrii, schválilo koncem minulého roku americké ministerstvo zahraničí poté, co v říjnu Polsko poslalo americké straně oficiální žádost na nákup těchto systémů. Vedle Polska projevilo před časem zájem o raketomety i Rumunsko.


Zdroj: defensenews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace