Raketový torpédoborec USS Michael Monsoor bude uveden do služby

Raketový torpédoborec USS Michael Monsoor bude uveden do služby
Autor: flickr.com (CC BY 2.0)|Popisek: USS Michael Mansoor
26 / 01 / 2019, 14:00

V sobotu 26. 1. má být uveden do služby raketový stealth torpédoborec třídy Zumwalt USS Michael Monsoor (DDG-1001).

V sobotu bude v sobotu slavnostně zařazen do služby víceúčelový torpédoborec třídy Zumwalt USS Michael Monsoor. Ten je druhým plavidlem třídy Zumwalt. Třetím je USS Lyndon B. Jonhson (DDG-1002), který byl spuštěn na vodu v prosinci minulého roku.

USS Michael Monsoor má výtlak skoro 16 000 tun, pohání jej 2 hlavní turbogenerátory Rolls-Royce, 2 pomocné turbogenerátory, plavidlo může vyvinout rychlost okolo 30 uzlů.

Třída USS Zumwalt je považována za nejmodernější třídu amerických torpédoborců, která představuje novou generaci hladinových plavidel. Torpédoborec třídy Zumwalt bude provádět operace u pobřežních vod i útoky na povrchu.


Zdroj: defence-blog.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace