Raytheon a Rheinmetall vytvoří společný podnik kvůli soutěži americké armády na bojová vozidla pěchoty

Raytheon a Rheinmetall vytvoří společný podnik kvůli soutěži americké armády na bojová vozidla pěchoty
02 / 10 / 2019, 14:00

Raytheon Company (NYSE: RTN) a Rheinmetall Defence založily společný podnik, který nabídne vozidlo Lynx v soutěži Armády Spojených států amerických na nová bojová vozidla pěchoty v rámci programu OMFV (Optionally Manned Fighting Vehicle). Společný podnik se sídlem ve Spojených státech nese název Raytheon Rheinmetall Land Systems LLC.

Očekává se, že nová bojová vozidla budou uvedena do služby v roce 2026, kdy mají nahradit stávající vozidla Bradley. Nové vozidlo bude optimalizováno jak pro boj ve městě, tak v terénu. Armáda označila program OMFV jako nejvyšší prioritu modernizace v rámci struktury Futures Command.

"Vyspělé bojové vozidlo Lynx bude vyráběno v Americe," řekl Sam Deneke, viceprezident Raytheon Land Warfare Systems. "Náš tým vyrobí a dodá americké armádě bojové vozidlo, které ochrání naše jednotky a poskytne jim významnou výhodu na bojišti."

Raytheon a Rheinmetall spojily své síly již v roce 2018, aby nabídly Lynx do armádní soutěže OMFV. Lynx je pásové obrněné bojové vozidlo nové generace, které je navržené pro řešení kritických výzev bojiště budoucnosti. Lynx poskytuje dostatečnou růstovou kapacitu pro podporu nových technologií po celou dobu životnosti vozidla a vyznačuje se nižšími náklady na životnost.

"Lynx budou vyrábět američtí dělníci v Americe," řekl Ben Hudson, vedoucí divize Rheinmetall's Vehicle Systems. "Výběrem vozidla Lynx by armáda využila mimořádnou příležitost poskytnout americkým jednotkám bojové vozidlo, které jim v následujících desetiletích umožní překonat budoucí hrozby."

Technologie Raytheon vyhrazená pro Lynx obsahuje pokročilé zbraně, jako je například raketa TOW™, systém aktivní ochrany, zaměřovače třetí generace, bezpilotní letoun Coyote® a kybernetické zbraně.

Tým Lynx předloží svou nabídku nejpozději 1. října 2019.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.