Red Flag 17-1: F:35 vs. agresoři 15:1

Red Flag 17-1: F:35 vs. agresoři 15:1
Autor fotografie: US Air Force|Popisek: F-35 na Red Flag 17-1
07 / 02 / 2017, 05:45

Pomalu to vypadá, že F-35 mají své vlastní cvičení v rámci nejnáročnějšího a nejrealističtějšího leteckého cvičení na světě, legendárního Red Flag.

3.února dosáhly stroje F-35A docela impozantního skóre během cvičení Red Flag 17-1, které probíhá na letecké základně Nellis Air Force Base v Nevadě, kde se střetly "Blue Air" (přátelské síly) proti "Red Air" (nepřátelským silám) v letecké válce zahrnující scénáře vzduch-vzduch, vzduch-země, pátrací a záchranné akce a prvky speciálních sil.

Podle pilotů z 388. a 419. stíhací eskadry z Hill AFB v Utahu, které nasazují stroje F-35A Lightning II, dosáhli skóre 15: 1 proti agresorům představovaných stroji F-16, které bojují stejným způsobem, jako to dělá moderní nepřítel ve skutečné válce.

Není zcela jasné, jak k uvedenému skóre přispěly nasazené F-22, které by se díky své primární roli postaraly o agresory a F-35 mezitím proklouzly skrz protiletadlovou obranu a zlikvidovaly cíle.

Takže pokud F-22 poskytovaly podporu F-35, je skóre 15:1 výsledek týmu, nebo skutečný poměr sestřelů F-35?

Psali jsme: F-35 vs F-15E dopadlo nečekaným výsledkem 8:0 pro podceňovaný stíhač

Minulý rok se hodně mluvilo o podobné situaci během leteckých střetnutí s F-15E, kdy údajně stroje 5. generace proletěly vzdušnou obranou a neztratily jediné letadlo. Mise, kterých jsou schopné tyto stroje se zúčastnit a přežít jsou pro stroje 4. generace nesplnitelné.

170121-Z-IC953-363

Ale i kdyby se jednalo o výsledek týmu, je toto cvičení jasným varováním Rusku a Číně, které žádné nasaditelné stroje 5. generace nemají.

Zdroj: The Aviationist

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.