Rekord letounu Bell: V-280 Valor dosáhl pravé vzdušné rychlosti 518 km

Rekord letounu Bell: V-280 Valor dosáhl pravé vzdušné rychlosti 518 km
28 / 01 / 2019, 15:00

Na základě celoročního testování a více než 85 letových hodin dosáhl letoun Bell V-280 Valor minulý týden pravé vzdušné rychlosti 518 kilometrů.

Společnost Bell a tým Valor nadále systematicky a velmi úspěšně pracují na rozšíření letové obálky. Konvertoplán opakovaně prokazuje, že významně překračuje výkon starších dopravních vrtulníků a že v rámci programu Future of Vertical Lift (FVL) přinese revoluční schopnosti bojovníkům.

„Dosažení této rychlosti během jednoho roku letového testování V-280 Valor je pozoruhodným úspěchem. Tento mezník lze považovat za další důkaz toho, že V-280 je vyspělá technologie," řekl Keith Flail, viceprezident Advanced Vertical Lift Systems ve společnosti Bell.

Technická vyspělost strojů V-280, konstruovaných pro dlouhé útoky s dvojnásobnou rychlostí a doletem v porovnání se stávajícími vrtulníky střední kategorie, demonstruje, že z úzké spolupráce mezi vládou a průmyslem může v rychlém a udržitelném procesu vzejít převratný výsledek.

„Dvojnásobná rychlost přesunu s dvojnásobným doletem oproti starším strojům zásadně mění způsob, jakým vojenské jednotky Spojených států provádějí multidoménové operace," uvedl Ryan Ehinger, manažer programu V-280 ve společnosti Bell. „Bez nutnosti doplňování paliva se lídři budou moci soustředit na provozní cíle a minimalizovat tak logistickou zátěž."

Digitální design a designová metodika společnosti Bell se u V-280 navíc zaměřila na vytvoření udržitelného a cenově dostupného letounu. Tým věnoval velké úsilí zjednodušení návrhů a posunutí technologické připravenosti, tak aby naplňovala požadavky pro FVL CS3.

Letové testování bude i v roce 2019 nadále ověřovat klíčové výkonnostní parametry V-280 společnosti Bell a minimalizovat rizika FVL v rámci programu Armády Spojených států JMR-TD (Joint Multi-Role Technology Demonstrator). Další etapy budou rozšiřovat letovou obálku s důrazem na další manévry při odlišných režimech letu.

Tyto milníky ukazují, že V-280 Valor je připraven a že Future of Vertical Lift začíná právě nyní.

Nejnovější statistiky letů zahrnují:

• Let s pravou vzdušnou rychlostí 518 km

• Přes 85 letových hodin a více než 180 hodin provozu rotoru

• Přechody mezi režimem přesunu a vertikálním vzletem a přistáním během letu

• 45stupňové zkosené obraty při pravé vzdušné rychlosti 370 km/hod

• Rychlost stoupání 1370 m za minutu a trvalý let ve výšce 3500 metrů

 

O společnosti Bell

Bell, dceřiná společnost konsorcia Textron Inc., je přední průmyslový výrobce komerčních a vojenských, pilotovaných i bezpilotních leteckých strojů a průkopník v oblasti otočných rotorových motorů. Celosvětově známá společnost pro svůj prvotřídní zákaznický servis, vývoj novinek, inovativních řešení a špičkovou kvalitu svých výrobků. Stroje z Bell slouží zákazníkům ve vice než 120 zemích světa.

O konsorciu Textron Inc.

Textron Inc. je mezinárodní společnost, která využívá svou globální síť leteckého, vojenského, průmyslového a finančního obchodu, k tomu, aby svým zákazníkům poskytla inovativní řešení a prvotřídní servis. Společnost Textron je známá po celém světě svými silnými značkami – např. Bell Helicopter, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Greenlee a Textron Systems. Pro více informací navštivte www.textron.com.

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace