RENAULT Trucks Defense a VOP CZ podepsali smlouvu o servisní spolupráci

RENAULT Trucks Defense a VOP CZ podepsali smlouvu o servisní spolupráci
Popisek: Renault
16 / 05 / 2018, 18:30

Státní podnik VOP CZ a společnost RENAULT Trucks Defense na Mezinárodním veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDEB 2018 v Bratislavě, podepsali ve středu 16. května významnou servisní smlouvu.

Servisní smlouva (v originálu „Service Support & Workshop Agreement“) vychází z Globální rámcové smlouvy, kterou VOP CZ a RENAULT Trucks Defense SAS podepsali již v dubnu 2018. Tato Globální smlouva definuje základní rámce spolupráce v několika oblastech. Mezi hlavní oblasti lze řadit servisní spolupráci včetně zabezpečení životního cyklu vozidel RENAULT Trucks Defense, dále spolupráci v oblasti výzkumu a vývoje na různých projektech nebo spolupráci ve výrobě či montáži jednotlivých komponent pro vozidla značek spadajících pod RENAULT Trucks Defense (ACMAT, PANHARD).

Dnes uzavřená servisní smlouva již definuje podmínky spolupráce ve dvou základních oblastech, kterými jsou prodej a distribuce originálních náhradních dílů a příslušenství RTD prostřednictvím VOP CZ a poskytování služeb, tj. servisu, oprav, údržby a tréninku u výrobků, které RTD prodává koncovým zákazníkům. Originálními díly a výrobky se rozumí nejen produkty známé pod značkou Renault, ale i produkty patřící do této skupiny, tj. ACMAT a PANHARD.

„Podpis smlouvy s firmou RENAULT Trucks Defense považujeme za významný milník pro náš podnik. Dlouhodobá strategická spolupráce s jednou z nejvýznamnějších zbrojařských firem v Evropě je jedním z bodů, kterým naplňujeme naší strategii rozvoje. Věříme, že vzájemná spolupráce a transfer know-how povede ke zvýšení konkurenceschopnosti obou společnosti a že se nám podaří úspěšně realizovat zajímavé projekty a přinést lukrativní práci do našeho regionu“, řekl Kamil Kučera, výkonný ředitel VOP CZ.

Firma RENAULT Trucks Defense nabízí širokou škálu obrněných vozidel, která jsou určena pro armádu a bezpečnostní složky. Používá je francouzská armáda a také několik dalších armád NATO. Jednotlivé řady vozidel RENAULT Trucks Defense mají vysoký podíl vzájemného využívání stejných komponent, což je velký benefit z pohledu následného zajištění náhradních dílů, logistiky a managementu životního cyklu techniky. RENAULT Trucks Defense, zastoupení pro Českou republiku a VOP CZ společně realizovali již tři prezentace vozidel Sherpa Light, Higuard a ALTV Acmat. Tato vozidla jsou vhodnou alternativou pro modernizaci pozemní techniky Armády ČR. V současnosti se připravuje prezentace třetí generace obrněných vozidla VAB včetně ukázek plavby po vodní nádrži.

VOP CZ je státní podnik, jehož zřizovatelem je Ministerstvo obrany ČR. Podnik má více než 70 let zkušeností s vojenskou pozemní technikou a je jedním z klíčových partnerů Armády ČR. Hlavními aktivitami podniku je vývoj, výroba, opravy a modernizace vojenské pozemní techniky. VOP CZ v minulosti úspěšně modernizoval tank na verzi T-72M4 CZ, vyrobil 107 obrněných vozidel PANDUR II pro českou armádu nebo stovky obrněných kabin pro NIIMR Automotive ze Spojených arabských emirátů. Podnik se také specializuje na oblast vozidel na boj proti zbraním hromadného ničení CBRN.

Tagy článku