Rheinmetall a slovenská společnost CSM Industry s.r.o. podepsaly Memorandum o porozumění o výrobě hlavních komponentů pro vojenská vozidla

Rheinmetall a slovenská společnost CSM Industry s.r.o. podepsaly Memorandum o porozumění o výrobě hlavních komponentů  pro vojenská vozidla
Autor fotografie: Rheinmetall AG|Popisek: Zástupci Rheinmetall AG a CSM Industry
31 / 08 / 2021, 11:00

Dne 25. srpna 2021 společnosti Rheinmetall a CSM Industry podepsaly během výstavy IDEB v Bratislavě Memorandum o porozumění o spolupráci v oblasti výroby vojenských vozidel. S ohledem na plánované pořízení nových pásových vozidel pro slovenskou armádu se jedná zejména o výrobu hlavních komponentů a dílů pro bojová vozidla Lynx KF41.

„Společnost Rheinmetall má velký zájem o navázání partnerství se slovenským obranným průmyslem, navíc máme rozsáhlé zkušenosti s integrací místních společností do globálního dodavatelského řetězce,“ uvedl Oliver Mittelsdorf, viceprezident společnosti Rheinmetall pro prodej, který dále řekl: „Nedávno uzavřené obchody týkající se dodávky bojově-průzkumných vozidel Boxer CRV do Austrálie a obrněnců Lynx do Maďarska jasně ukazují výhody, které partnerství s Rheinmetallem přináší tuzemským podnikům. Začleněním do globálního dodavatelského řetězce Rheinmetallu mohou i naši slovenští průmysloví partneři využít široké možnosti nejrůznějších exportních příležitostí.“

„Mimořádně nás těší, že se můžeme podílet na tak významném modernizačním programu, jako jsou bojová vozidla pro Slovensko,“ řekl Tomáš Maroš, předseda představenstva CSM Industry, a dodal: „Společnost Rheinmetall je klíčovým hráčem v obranném průmyslu. Vzájemná spolupráce nám umožní přenos know-how a stane se velkou příležitostí pro budoucí ekonomický rozvoj. Ten podpoří a posílí slovenskou ekonomiku, domácí obranný průmysl, národní suverenitu a povede též k lokalizaci vývoje. Zároveň díky této spolupráci budeme moct účinně a dlouhodobě využívat veškeré výrobní kapacity.“

Partnerstvím mezi oběma společnostmi Rheinmetall jasně demonstruje svůj závazek zapojit do svých programů místní společnosti. CSM Industry přispěje do projektu bojových vozidel Lynx svým technologickým zázemím a rozsáhlými zkušenostmi s kooperační výrobou svařovaných dílů, ocelových konstrukcí a dílů z oceli. Spolupráce otevírá další možnosti pro případnou integraci výrobků a služeb CSM do globálního dodavatelského řetězce společnosti Rheinmetall pro bojová a podpůrná vozidla, jako jsou Lynx, Boxer, Kodiak a další modely.

Lynx KF41 od společnosti Rheinmetall je významným uchazečem ve výběrovém řízení slovenských ozbrojených sil na nová bojová vozidla pěchoty. V loňském roce sestalo první zemí, která si obrněnce nové generace objednala, Maďarsko. Lynx je rovněž jedním ze dvou vybraných bojových vozidel, jež postoupila do závěrečné testovací fáze v rámci třetí etapy australského modernizačního programu Land 400. Ta zahrnuje rozsáhlé zkoušky v terénu, testování schopnosti přežití a mobility.

O společnosti Rheinmetall

Veřejně obchodovaná společnost Rheinmetall AG se sídlem v Düsseldorfu je technologický koncern zaměřený na dva imperativy moderní doby – mobilitu a bezpečnost. Skupina byla založena v roce 1889 a je jedním z předních světových dodavatelů vojenských systémů a vybavení. 26 000 zaměstnanců této silné globální skupiny v loňském roce vygenerovalo tržby ve výši 5,875 miliardy eur.

O společnosti CSM

CSM je středoevropská strojírenská společnost, která se opírá o 50letou historii těžkého strojírenství v Tisovci na Slovensku. Působí především v oblasti výroby, prodeje a servisu víceúčelových teleskopických rýpadel s univerzální úpravou a konstrukcí strojů určených pro zemní práce v různých terénech.

Zdroj: Rheinmetall AG

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace