Rheinmetall a Thales v Německu spolupracují v oblasti neřízených a řízených raket

Rheinmetall a Thales v Německu spolupracují v oblasti neřízených a řízených raket
13 / 01 / 2020, 09:00

Rheinmetall a Thales podepsaly dohodu o společné podpoře budoucího vývoje, testování a výroby 70 mm (2,75”) řízených a neřízených raketových systémů pro vrtulníky a případné další nové platformy v Německu.

Raketovými systémy Thales 70 mm (2,75”) jsou v současné době vyzbrojeny německé víceúčelové vrtulníky UHT Tiger a vedle toho jsou v procesu certifikace pro vrtulníky Airbus H145M. Podle dohody povede Rheinmetall Waffe Munition GmbH tým pro německé zákazníky a využije tak své rozsáhlé zkušenosti hlavního dodavatele pro Bundeswehr k zajištění budoucích požadavků.

Dohoda dále posiluje stávající úzké vazby mezi Thales a Rheinmetall v této oblasti. Ostatní obchodní jednotky Rheinmetall Group se již na dalších společných programech se společností Thales podílejí, příkladem je bezpilotní vozidlo UGV Mission Master od dceřiné společnosti Rheinmetallu v Kanadě.

Rheinmetall a Thales společně nabízejí důležité doplňkové funkce, zejména v rámci programu Tiger MK3 (řízená raketa v režimu „Lock-On-Before-Launch“, další komunikace mezi raketovým systémem a platformou, identifikace, dálkové ovládání…).

Torsten Böhm, Senior Vice President pro rozvoj obchodu a prodej, Rheinmetall Waffe Munition:

„Více než desetiletá zkušenost s raketami Thales 70 mm a jejich kvalita je v naprostém souladu se snahou společnosti Rheinmetall poskytovat svým zákazníkům v Německu ty nejlepší produkty. Nabídka Thales v této oblasti doplňuje stávající technické portfolio společnosti Rheinmetall. To dává příležitost zkombinovat své síly, ještě důležitější ale je, že zákazníci získávají přímý přístup k výrobkům, které splňují nejvyšší standardy z hlediska účinnosti, přesnosti a bezpečnosti. A přesně to je naše poslání.“

Stéphane Bianchi, ředitel segmentu leteckého vyzbrojování, Thales:

„Posílení spolupráce mezi Thalesem a Rheinmetallem v Německu je dobrá zpráva pro obě skupiny. My poskytneme naši odbornost s raketovými systémy o průměru 70 mm (2,75 ”), kterými je již vyzbrojeno mnoho platforem na světě, a Rheinmetall svou znalost německého trhu. To považujeme za skutečnou výhru v době, kdy Airbus Helicopters pracuje na vývoji své verze Tiger MK3.“

 

O společnosti Rheinmetall Waffe Munition GmbH

Rheinmetall Waffe Munition GmbH je součástí německé Rheinmetall Group, největšího evropského dodavatele systémů a vybavení pro ozbrojené síly a bezpečnostní služby (obrat v roce 2018: 6,1 miliardy eur). Společnost Rheinmetall Waffe Munition GmbH s více než 2500 zaměstnanci na různých místech v Evropě a se sídlem v Unterlüssu má více než 130 let zkušeností s vývojem a výrobou širokého portfolia zbraní a střeliva. Rheinmetall Waffe Munition se specializuje na vývoj a výrobu velkokalibrových zbraňových systémů a munice, mimo jiné (například) hladce vrtaného kanónu nejúčinnějšího tanku Leopard 2, včetně Air Burst Functionality a SMArt 155 munice se senzorem pro dělostřelectvo, vyvinuté v rámci společného podniku GIWS.

O společnosti Thales

Thales (Euronext Paris: HO) je světovým technologickým lídrem, který utváří svět budoucnosti. Skupina poskytuje zákazníkům řešení, služby a produkty v oblasti letectví, vesmíru, dopravy, digitální identity, bezpečnosti a obrany. V roce 2018 společnost Thales s 80 000 zaměstnanci v 68 zemích dosáhla obratu 19 miliard eur (na proforma bázi včetně společnosti Gemalto). Thales investuje zejména do digitálních inovací - konektivity, Big Data, umělé inteligence a kybernetické bezpečnosti - technologií, které v rozhodujících momentech poskytují podporu podnikům, organizacím a vládám.

Tagy článku