Rheinmetall chce dodat rumunské armádě své ,,obojživelníky" Agilis a poohlíží se po dalších zakázkách

Rheinmetall chce dodat rumunské armádě své ,,obojživelníky&quote; Agilis a poohlíží se po dalších zakázkách
Autor: Screenshot YouTube
11 / 07 / 2018, 09:00

Německá zbrojovka Rheinmetall má ,,v hledáčku" Rumunsko, kterému by chtěla dodat kromě vojenských vozidel, munice a výzbroje i obojživelné obrněné transportéry Agilis 8x8.

Rheinmetall se podle serveru armyrecognition.com ,,velmi zajímá" o možnost prodeje vojenských vozidel, obrněných transportérů a výzbroje rumunské armádě.

psali jsme: Exkluzivně: Největší německá zbrojovka Rheinmetall chce bojová vozidla pro armádu vyrábět v Česku

Rumunské ministerstvo obrany zveřejnilo několikaletý tendr v hodnotě 735 milionů Euro na dodávku 3 400 vojenských vozidel a Rheinmetall projevil vážný zájem se tendru zúčastnit. Německá zbrojovka má ovšem ,,vyšší" ambice v Rumunsku, protože by mu mohla dodat kromě výzbroje i ochranné systémy a senzory pro námořnictvo, výcvikové systémy pro všechna odvětví ozbrojených složek a munici. 

psali jsme: Přezbrojení jedné brigády pozemních sil novým pásovým bojovým vozidlem pěchoty bude klíčová z hlediska bojeschopnosti armády

Ve ,,hře" je pak stále dodávka obojživelných obrněných transportérů Agilis 8x8. V roce 2017 však rumunská vláda udělila kontrakt společnosti General Dynamics na dodávku 227 bojových vozidel Piranha 5 8x8 za 895 milionů Euro.

Piranha 5

Bojové vozidlo Piranha 5 od General Dynamics

 

Nicméně podle zástupců Rheinmetallu pořízení bojových vozidel Piranha 5 od General Dynamics bylo založeno na urgentním požadvaku rumunské armády, aby mohly být splněny závazky k NATO. Rheinmetall naopak usiluje v Rumunsku o dlouhodobou spolupráci, která se bude mimo jiné soustředit i na obnovu průmyslových kapacit.

psali jsme: VIDEO: Rheinmetall představil nový systém manipulace s kontejnery

V zemi již existuje joint-venture Romanian Military Vehicle Systems S.A, která společně s firmou Uzina Automecanica Moreni vyvíjí obojživelný obrněný transportér Agilis, který je ,,ušit" na míru specifickým potřebám rumunské armády, jejíž bojová vozidla vyžadují vzhledem ke svému stáří zvýšený servis a údržbu.

Úspěch rumunsko-německého projektu je však podmíněn udělením kontraktu. Rheinmetall se na druhé straně nevzdal šance, že by mohl nakonec rumunské armádě ,,obojživelníky" Agilis dodat.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 


Zdroj: armyrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace