Rheinmetall zvažuje nákup zbrojovky Krauss-Maffei Wegmann

Rheinmetall zvažuje nákup zbrojovky Krauss-Maffei Wegmann
Autor: Rheinmetall|Popisek: Rheinmetall
28 / 11 / 2018, 17:30

Možná již brzy dojde k velkému spojení v německém zbrojařské branži. Podle deníku Handelsblatt uvažuje vážně přední zbrojovka Rheinmetall, že koupí společnost Krauss-Maffei Wegmann, výrobce německého hlavního bojového tanku Leopard 2.

Je možné, že v německé zbrojařské branži dojde k zajímavému spojení. Zbrojovka Rheinmetall, která v rámci českého tendru na nová BVP nabízí své vozidlo Lynx, uvažuje o koupi společnosti Krauss-Maffei Wegmann, která stojí za vývojem německého hlavního bojového tanku Leopard 2. Rheinmetall potvrdil na svých stránkách, že již probíhají rozhovory.

Rheinmetall na svých stránkách uvádí, že vedení firmy bude analyzovat možnost akvizice společnosti Krauss-Maffei Wegmann z právního a ekonomického pohledu. Potenciální transakce totiž záleží na více faktorech, ať už politických, ekonomických či regulačních.

Bude záležet na výsledku této analýzy a podle toho se bude vedení Rheinmetallu rozhodovat, zda přijme další kroky ke spojení těchto společností.

 

Zdroj: Handelsblatt, Rheinmetall

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace