Rheinmetall dodá Bundeswehru dalších 1 000 nákladních vozidel za 9,6 miliardy korun

Rheinmetall dodá Bundeswehru dalších 1 000 nákladních vozidel za 9,6 miliardy korun
17 / 01 / 2020, 11:00

Na konci prosince 2019 německý Bundeswehr objednal u společnosti Rheinmetall jeden tisíc logistických vozidel v hodnotě 382 milionů EUR (v přepočtu 9,6 miliardy korun), včetně daně z přidané hodnoty.

Objednávka je celkově třetím čerpáním (call-off) z rámcové smlouvy podepsané v červenci 2017, jež zahrnuje více než 2 200 nejmodernějších vojenských nákladních vozidel. Bundeswehr je kupuje v rámci projektu „nechráněná přepravní vozidla“. Z tisícovky nově objednaných vozidel má 675 užitečnou hmotnost pět tun, zatímco zbývajících 325 má nosnost 15 tun. Nákladní vozy jsou od ledna 2020 vyráběny v závodě Rheinmetall MAN Military Vehicles GmbH (RMMV) ve Vídni s tím, že jejich dodávka bude dokončena do konce roku.

Robustní terénní vozidla v základní vojenské konfigurací budou k dispozici jednotkám Bundeswehru při jejich zapojení do mise aliančních sil okamžité reakce NATO 2023 (VJTF 2023).

Rámcová smlouva, která byla 5. července 2017 uzavřena s německým Spolkovým úřadem pro vyzbrojování, informační technologie a podporu Bundeswehru (BAAINBw) na období sedmi let, zahrnuje celkem 2 271 vozidel z rodiny HX RMMV. 558 vozidel bylo objednáno ihned. V květnu 2019 přišla subdodávka na 252 vozidel a dalších 60 následovalo v listopadu 2019.

Technologická skupina se sídlem v Düsseldorfu sledující ve svém podnikání moderní imperativy mobility a bezpečnosti hraje klíčovou roli v projektu modernizace vozového parku Bundeswehru, který se týká řádově tisíců vozidel. Většina hlavních dílů, jako jsou motory, nápravy, převodovky a nástavby, se vyrábí v Německu. Vozidla jsou montována v závodě RMMV ve Vídni.

Pokud jde o nadnárodní operace, globální přítomnost vozidel RMMV poskytuje významné výhody zejména co se týče interoperability a logistiky. Mezi další země, které již využívají tato vozidla od společnosti Rheinmetall, patří Spojené království, Austrálie, Nový Zéland a Dánsko. Norsko a Švédsko rovněž učinily objednávky významného počtu nákladních vozidel.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace