Rheinmetall dodá Kanadě námořní systémy protiopatření MASS

Rheinmetall dodá Kanadě námořní systémy protiopatření MASS
Autor fotografie: MKFI https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Soubor:Pori_MASS_decoy.JPG|Popisek: námořní obranný systém MASS
12 / 07 / 2018, 15:00

Německá zbrojovka Rheinmetall vyhrála kontrakt na dodávku námořních systémů protiopatření MASS (Multi Ammunition Softkill System).

Kontrakt v hodnotě 12 milionů Euro zajistí kanadskému námořnictvu ochranu hladinových plavidel pro protilodním střelám, o níž se postará námořní sebeobranný systém MASS. Systémy budou instalovány na 12 víceúčelových fregat třídy Halifax.

Projekt bude rozložen do čtyř let (2018-2022) v těsné spolupráci se závodem Rheinmetallu Fronau v Bavorsku a kanadským závodem německé zbrojovky v Québeku.

psali jsme: Nové australské fregaty budou osazeny radarem CEAFAR a protivzdušným systémem Aegis

Během projektu pak budou na kanadských fregatách přeměněna dvojitá odpalovací zařízení na trojitá, čímž se zvýší účinnost a efektivita při ,,boji" s protilodními střelami.

Potřebné komponenty a součásti systémů MASS budou dopraveny do kanadského závodu Rheinmetallu v Québeku, kde budou nejprve zkompletovány, následně uvedeny do provozu a potom instalovány na kanadské fregaty.

psali jsme: Estonsko podepsalo kontrakt se společností MBDA na nákup systému protivzdušné obrany s raketami Mistral

Mezi hlavní výhodu systému MASS patří rychlá detekce raketového nebezpečí, vyhodnocení a spuštění protiakce - vše probíhá v automatickém režimu. Systém, který bere v potaz i momentální podmínky jako například vítr, následně vypustí návnadu, kterou si nepřátelská raketa vyhodnotí jako hlavní cíl, což ve výsledku způsobí odklonění rakety od plavidla.


Zdroj: navyrecognition.com

Tagy článku